Az Eger bevette Berlint!

2016. február 10. 20:53

Ami nem sikerült az Olympiakosznak és a Rijekának, összejött Dabrowski Norbert csapatának, avagy a Spandau otthonában gyűjtötte be a három BL-pontot (15–8).

Nem bízott semmit sem a véletlenre az Eger, az első pillanattól kezdve úgy állt oda a berlini meccshez, ahogy kell. Nem véletlen hangoztatta Dabrowski Norbert, hogy figyelni kell, mert a hazai győzelem egy dolog, de a Spandau otthon jóval erősebb – nem volt véletlen az Olympiakosz és a Rijeka elleni döntetlenje.

Az Eger ellen nem sikerült ugyanez!

Nem sikerült, mert a Magyar Kupagyőztes azonnal magához ragadta a kezdeményezést, a Braniszlav Mitrovics irányította védelem remekül hatástalanította a hazai próbálkozásokat, miközben elöl sorjáztak a remek támadások. Így lőtt két pazar akciógólt az ezúttal is tarthatatlan Hárai Balázs, s így talált be fórból Erdélyi Balázs és Biros Péter.

Marzouki az első negyed végén lőtte a Spandau első, majd Hamby a második negyedben a második gólját – mielőtt vérszemet kapott volna a berlini alakulat, Hosnyánszky Norbert, Hárai és Angyal Dániel lövése talált utat Baksa László kapujába.
A 7–3-as vezetés után sem sokat változott a játék képe: magabiztos volt az Eger, kézben tartotta a partit, Szivós Márton, Zalánki Gergő és Bedő Krisztián is duplázott még, szerepet kapott a kapuban Csoma Kristóf, klassziskülönbség volt a felek között.

A vége 15–8 lett, könnyebb siker a vártnál. A csoportban győzött az Olympiakosz, a rangadót pedig a Barceloneta nyerte a Rijeka ellen, így a horvátok kerültek lépéshátrányba a nagy versenyfutásban.