Eb 2016: Keszthelyi-show, remek siker!

2016. január 18. 16:33

A női válogatottunk utolsó Eb-csoportmérkőzésén a második hely volt a tét. Az oroszok ellen végig vezetve végül 11-10-re nyert Bíró Attila csapata! Keszthelyi Rita hat gólt szerzett, de mindenki hozzátette a magáét a sikerhez. A negyeddöntőben így várhatóan könnyebb dolga lesz a mieinknek!

Hollandia, Görögország, Törökország és Portugália után Oroszországgal játszik Bíró Attila a belgrádi Európa-bajnokságon. A csoportot már biztosan megnyerte Hollandia, amely mínusz négyről nyerte meg utolsó mérkőzését Görögországgal szemben.

Mai eredmények a csoportból:
Portugália–Törökország 11–10 (2–2, 3–3, 4–1, 2–4)
Hollandia–Görögország 11–10 (1–3, 3–3, 3–4, 4–0)

A második helyért Oroszország és a magyar csapat küzd, és a gólkülönbség miatt egy döntetlen is elég a mieinknek az üdvösséghez. Merthogy Magyarország mutatója +50, az oroszoké +48.

A mérkőzést 17 óra 15 perckor kezdik Belgrádban, élő stream közvetítés a LEN oldalán nézhető.

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS

1. NEGYED

1. perc:
A kapunkban Gangl Edina, az oroszoknál Anna Karnaukh kezd.
Miénk az első támadás: lejár az időnk. Átellenben kiküldik a centerről Garda Krisztinát, de Gangl véd hátrányban.

2. perc:
Bujka Barbaráról kiállítás - a fórt Keszthelyi Rita belövi - 1-0.
Kivédekezett orosz támadás.

3. perc:
Visszaúszás közben kiállítás, fór, de nem járunk sikerrel, Bujka aztán mellécsavar.
Visszakapjuk a labdát, újabb fór: kiegészülnek, amikor Keszthelyi lő nagy gólt - 2-0.

4. perc:
Ivanova a kapufára ejt.
Ellenünk kontrafault, majd az oroszok ellen is.

5. perc:
Az orosz kapus fölé üt egy váratlanul eleresztett labdát, sarokdobás. Majd egy újabb kontra.
Szücs Gabriellát kiállítják, Kisteleki Hanna blokkolja Timofeeva lövését.

6. perc:
Kontra megint ellenünk.
Prokfoyeva ejtését könnyen húzza le Gangl.

7. perc:
Keszthelyi lövése a kapufán csattan - időt kérnek az oroszok. Nagyon jó eddig a védekezésünk.
Az oroszok két centerrel próbálkoznak, Ivanova elpattintja a labdát. Eladjuk a labdát.

8. perc:
Czigány Dórát kiállítják, Lisunova a hosszúba lő - 2-1.
Bíró Attila időt kér. Tóth Ildikóról kiállítás, Illés Anna lövését fölé üti a kapus. A sarokdobás után Keszthelyi csavarját védi a kapus - vége a negyednek.

2. NEGYED

1. perc:
Elhozzuk megint a labdát. Bujkát szerelik. Lisunova a bal szélről felső kapufát lő.

2. perc:
Kiállítás a mezőnyből, a fórt Kisteleki Hanna belövi - 3-1.
Karimova lövését védő Gangl.

3. perc:
Czigány Dóra bátran pattint, és jól - 4-1.
Jó a védekezés, a sarokba dobják a labdát. Majd kontra ellenünk. Aztán vissza...

4. perc:
Antal Dóra távoliját védi Karnaukh, majd Gangl is véd egyet.
Fór Bujkáról, de eladjuk a labdát.

5. perc:
Lisunova távoliját védi Gangl. Bujka Barbara most ötméterest szerez, amelyet ő maga lő be - 5-1.

6. perc:
Kontra az oroszok ellen. Illést blokkolják. Gardát kiszórják, orosz fór: a megjátszás jó, Simanovich húzza be a falból - 5-2.

7. perc:
Keszthelyi Rita elmozog, kapja a labdát, nem kegyelmez - 6-2.
Takács Orsolya labdát szerez.

8. perc:
Kapufa után visszaszerezzük a labdát. Végigjátsszuk, nem marad idejük, vége a negyednek.

3. NEGYED

1. perc:
Elhozzák a labdát, de nem járnak sikerrel, Gangl ellopja a labdát a center elöl. Átellenben Takácsot szerelik. Nálunk megint szereljük a centert.

2. perc:
Fór, de Szücs passza rossz, leszedik. Aztán őt állítják ki, de Simanovich lövését védi Gangl.

3. perc:
Illés lövését védi a kapus, de hátul jól védekezik, és az orosz center ellen fújnak kontrát.

4. perc:
Sikertelen támadás után Ivanova lő kapufát, a labda marad náluk.

5. perc:
Prokofyeva a falban tarthatatlan - 6-3.
Tóth Ildikó nem kap ítéletet. Simanovich lő akciógólt Tóth Ildikóról - 6-4.

6. perc:
Most az oroszok védekeznek jól, labdát szereznek. Majd kontra ellenük.
Fór, időt kérünk - az orosz kapitány sárga lapot kap. A megjátszás a végletekig tart, de jó - Keszthelyi Rita pattint a kapuba, a 4. gólja - 7-4.

7. perc:
Egy ejtés után a kipattanó után is véd Gangl Edina! Odaát Kisteleki Hanna nagy gólt - 8-4.

8. perc:
Orosz fórban Gangl véd, de a kipattanó az övék: ötméteres, amelyet  Soboleva lő be - 8-5.
Páros kiállítás - Tóth Ildikó és Soboleva áll ki. Keszthelyi Rita kiharcol egy kiállítást labda nélkül, amelyet aztán azonnal belő - 9-5.
Még egy blokk Csabai Dórától - vége a negyednek.

4. NEGYED

1. perc:
Elhozzuk a labdát, de eladjuk, kiállítás, de Gangl védi az ejtését. Eladjuk a labdát. Újabb orosz fór: Lisunova ezt belövi - 9-6.

2. perc:
Újabb páros kiállítás - most Bujka és Timofeeva áll ki. Illés szabaddobása a kapufáról jön ki, nálunk marad. Keszthelyi Rita ejtése remekmű - 10-6.

3. perc:
Orosz fór: Karimova pontosan céloz - 10-7.
Tóth Ildikóról kiállítás, Antal Dóra lövését védi a kapus.

4. perc:
Ivanova ejtése sajnos tökéletes - 10-8.
Keszthelyi távoliját védi a kapus.

5. perc:
Orosz fór, Lisunova lövése pontos - 10-9.
Keszthelyit szerelik.

6. perc:
Czigány Dóra labdát lop. Bujkáról fór, Takács lövését védi a kapus.

7. perc:
Orosz fór és időkérés. A megjátszás aztán sajnos jó, mert ugyan kiegészülünk, de Ivanova a rendezetlen védelem ellen egyenlít - 10-10.
Bujka fórt szerez, Illés Anna 47 másodperccel a vége előtt átlövi a falat - 11-10.

8. perc:
Remek a védekezés, közös erővel szerelik a mieink az orosz játékost. Időt kérünk, 17 másodperc van  hátra. Fór, de nem lőjük el, vége!
Csoportmásodik a magyar válogatott!

Eredmény – 32. Európa-bajnokság, Belgrád
Nők, A csoport, 5. forduló

Magyarország–Oroszország 11–10 (2–1, 4–1, 3–3, 2–5)

Kombank Aréna. Vezette: Alexandrescu (román), Putnikovics (szerb)

MAGYARORSZÁG:
Gangl – Antal, Kisteleki H. 2, Szücs G., Keszthelyi 6, Bujka 1, Garda. Csere: Czigány 1, Takács O., Illés 1, Tóth I., Csabai. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

OROSZORSZÁG: Karnakauh – Tankeeva, Prokofyeva 1, Karimova 1, Lisunova 3, Soboleva 1, Ivanova 2. Csere: Iarondaikana, Krimer, Simanovich 2, Timofeeva, Grineva. Szövetségi kapitány: Alexander Gaiduov

Gól/emberelőny: 5/13, ill. 6/11
Gól/ötméteres: 1/1, ill. –

A csoport végeredménye: 1. Hollandia 15 pont, 2. Magyarország 12 pont, 3. Oroszország 9 pont, 4. Görögország 6 pont, 5. Portugália 3 pont, 6. Törökország 0 pont