Eb 2016: túl a kötelezőn, jöhet Horvátország!

2016. január 17. 18:09

Férfiválogatottunk magabiztosan nyerte meg nyolcaddöntőjét Grúzia ellen (14–3), ezzel hangolt a keddi, várva várt negyeddöntőre.

Minden bizonnyal az utolsó könnyű meccs várt férfiválogatottunkra az Eb-n: a nyolcaddöntőben Grúzia. Persze ahhoz, hogy így legyen, sokat tett is a csapat, elvégre megnyerte a csoportját, s játszhatott a C jelű kvartett negyedik helyezettjével. Amely Romániától 12–6-ra, Németországtól 11–9-re, míg Olaszországtól 21–1-re kapott ki.

Tőlünk végül 14–3-ra.

Elég „sablonosan” kezdődött: Vámos Márton gólja után Gór-Nagy Miklós, Bátori Bence bombája után Varga Dániel, majd Varga Dénes találata után Nagy Viktor állta útját hátul a labdának. A sort Decker Ádám húzása (első gólja volt az Eb-n a védőnek) és egy elrontott grúz fór írta tovább, míg a 6. percben Tsrepula ejtése jelentette az ellen első gólját.

A 4–1-es első negyedre rápakoltunk egy újabb 4–1-eset. Nagy Viktor emberhátrányban nagyot védett, amúgy pedig szenvedtek a grúzok a mieink szorításában. Hosnyánszky Norbert csuklómozdulata remekmű volt, Varga Dénes többször bolondította meg az ellen védelmét, csak a különbség volt a kérdés. Október 20-án 17–10-re nyertünk ellenük a Világligában, érett ennek a túlszárnyalása.

Fotó: Dobos Sándor

Benedek Tibor a második félidőben Bisztritsányi Dávidot állította a kapuba, aki a harmadik negyedben szintén csak egy gólt kapott, miközben társai elöl hármat iparkodtak össze: Vámos akciógólt jegyzett, míg Manhercz Krisztián és Hosnyánszky fórból volt eredményes.

Az utolsó negyedet 3–0-ra nyerte meg a csapat, így végül 14–3-ra nyerte meg a nyolcaddöntőt. Folyatatás kedden, a horvátok elleni negyeddöntőben!

Eredmény – 32. Európa-bajnokság, Belgrád
Férfiak, nyolcaddöntő

Magyarország–Grúzia 14–3 (4–1, 4–1, 3–1, 3–0)

Kombank Aréna. Vezette: Dalli (máltai), Margeta (szlovén)

MAGYARORSZÁG: Nagy V. – Gór-Nagy, Bátori 1, Vámos 2, Varga Dániel 1, Varga Dénes 3, Hárai. Csere: Kis G. 1, Erdélyi 1, Hosnyánszky 2, Decker Á. 1, Manhercz 2, Bisztritsányi (kapus). Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

GRÚZIA: Strujic – Tsrepula 1, Elez, Bitadze, Jelaca, Baghaturia, Rurua 2. Csere: Kavtaradze, Khvedeliani, Gegelashvili, Jakhaia, Imnaishivili, Shubladze (kapus). Szövetségi kapitány: Jovan Popovic

Gól/emberelőny: 1/4, ill. 5/11