Eb 2016: 27-ig jutottunk

2016. január 14. 13:30

Női válogatottunk a papírformának megfelelően könnyedén győzte le Törökországot, amelynek viszont megvan az az öröme, hogy meglőtte első Eb-gólját. A mieink szombaton Portugália ellen folytatják.

29 és 25.

0 és 0.

Előbbi a kapott, utóbbi a lőtt gólok számát jelentette a parti előtt a törököknek.

Tekintettel arra, hogy az első Európa-bajnokságukon vesznek részt, hogy a női póló a férfivel ellentétben még csak gyerekcipőben jár, nem szabad leszólni őket. Valahogy, valamikor el kell kezdeni.

Szóval, az első Eb-gólukra hajtottak.

Nos, összejött nekik: a mérkőzés 15. percének végén emberelőnyben Melek Cavlak talált a kapunkba. Azaz a belgrádi kontinensviadalon a harmadik fellépésükön, 79 perc után ünnepelhettek.

Más kérdés, a mieink ekkor már 12-nál tartottak…

„Nem kell felvenni ezt a meccset”
– adott pihenőt a videoelemzőnek Bíró Attila kapitány, aki az első két negyedben Kasó Orsolyát, utána Gangl Edinát állította a kapuba, s aki pihentette a vállát kicsit meghúzó Czigány Dórát. S ha már kapusposzt: meccs közben sikerrel járt a Nemzeti Sportos kollégák keresgélése, találtak magyar szálat örök oldalon – kiderült, Eser Fatma Ozaydin, a kapuba hárítani próbálkozó hölgy 1994-ben Egerben született, a 2011/12-es bajnokságban a leány ifjúsági bajnokságban szerepelt.

Kicsit azért elkezdtük sajnálni. Elkezdtük, mert Egerben bizonyosan könnyebb dolga volt, mint itt, ahol ziccerek tömkelegével kellett szembenéznie. Játékosaink gyorsabbak, erősebbek, dinamikusabbak voltak, ez nem meglepő. Könnyűszerrel lőtték góljaikat, a harmadik negyedben ötméteresből Garda Krisztina is betalált, amit azért említenénk meg, mert így minden mezőnyjátékosunk jegyzet már gólt az Eb-n.

A vége 27–1 lett, szombaton hasonló meccs következik a portugálok ellen. No, és ma még egy kiadós kondiedzés...

Eredmény – 32. Európa-bajnokság, Belgrád
Nők, A csoport, 3. forduló

Magyarország–Törökország 27–1 (7–0, 6–1, 9–0, 5–0)

Kombank Aréna. Vezette: Wengenroth (svájci), Kikalishvili (grúz)

MAGYARORSZÁG: Kasó – Antal, 2 Kisteleki H. 6, Illés 2, Keszthelyi 6, Bujka 4, Csabai 3. Csere: Takács O. 1, Szücs G. 1, Tóth I. 1, Garda 1, Gangl (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila

TÖRÖKORSZÁG: Ozaydin – Idrisoglu, Erdem, Duman, Cavlak 1, Acar, Kus. Csere: Kose, Soylemez, Elma, Duz, Burali. Szövetségi kapitány: Hakan Sahbaz

Gól/emberelőny: 4/5, ill. 1/7
Gól/ötméteres: 1/1, ill. –