X. Volvo-kupa: vereség a spanyoloktól is

2016. január 4. 20:25

A magyar válogatott ötgólos hátrányt szedett össze a nagyszünetig, amelyből ugyan aztán a folytatásban hármat lefaragott, ám a vereséget nem kerülte el (8–10). Benedek Tibor csapata kedden a szlovákok ellen zárja a tornát, tét a harmadik hely – 20 óra, tv: M4.

Az olaszok elleni 0–3-hoz képest ugyan jobban, de nem jól kezdte második mérkőzésének első negyedét Győrben a magyar válogatott: Erdélyi Balázs fórból ugyan vezetést szerzett, ám Echenique a kettős előny végén egyenlített. S miután átellenben a mieink parlagon hagyták az ő kettős emberelőnyös helyzetüket (a végén szorongatott helyzetben Varga Dániel lőtt fölé), a rivális kontrázott, és Espanol akciógólt jegyzett.

Vízben volt mindkét Eb-re nevezni kívánt centerünk, Hárai Balázs mellett a betegségéből felépült Kis Gábor is, de volt olyan periódus, amikor Tóth Márton birkózott a védőkkel. A Ferencváros játékosa szerzett is egy előnyt, ám Vámos Márton mellé lőtte a labdát. Előtte ráadásul Echenique fórból 1–3-ra alakította az állást, avagy valóban rosszul indult. Gór-Nagy Miklós lövése a kapufán csattant, Bátori Bence próbálkozását védte a kispadon pihentetett Aguilar helyettese Lopez – kész szerencse, vagy inkább persze megszokott koreográfia, hogy Vámos irtózatos szabaddobással javított. Nagy Viktor védése tartotta hátrányban a mínusz egyet, ám 0.3 másodperccel a negyed vége előtt Minguell a jobb oldalon a rövidbe lőtt…

A dráma a következő etapban következett: egy kettős fórt (amely során Fernandezt cserével végleg küldtek ki a játékvezetők) Varga Dániel belőtt, ám kimaradt három sima előny, miközben a spanyolok hármat is bevertek, és akcióból is eredményesek voltak. Szegény embert az ág is húzta: a negyed végén Hárai kipontozódott (!), de Kis Gábor is két hibapontnál járt, és a délelőtti edzése után a bokáját fájlaló Varga Dénes is kintről, köpenyben nézte a többiek játékát. Finoman fogalmazva nem állt jól a szénánk…

Nagyszünetben Benedek Tibor és segítője, Gerendás György is hangos szavakkal próbált egyrészt lelket önteni a társaságba, másrészt tudtára adni, ennél több, nagyságrendekkel több kell.

A harmadik felvonásban, ha nem is játszott jól, de láthatóan rátett egy lapáttal a csapat, küzdött, hajtott – speciel a nyolc perc alatt több gólt hozott össze, mint azt megelőzőleg 16 perc alatt. Bátori fórból és akcióból talált be, Varga Dániel is eleresztett egy pontos bombát, illetve Tóth Márton brusztolt ki egy ötöst, amelyet Vámos értékesített. Sajnos közben odaát is feljegyezhettünk két gólt (Mallarch fórból, míg Muniraz távoli lövéssel akcióból köszönt be), így 7–10-zel kezdték a felek a záró negyedet. Mindenesetre nem csak eredmény szempontjából, hanem játékban is jobban nézett ki ez a periódus – igaz ez akkor is, ha nem egyszer ingatta a fejét ekkor is a szövetségi kapitány.

A parti amúgy feszültté vált, sokat foglalkoztak egymással verbálisan is a felek, ment az adok-kapok, abszolút dominált a presztízs jelleg. Három kivédekezett hátrány volt a pozitív oldalon, no meg egy Vámos-akciógól, két kihagyott emberfór, eladott labda, rossz bejátszás a negatív oldalon.

Látszik, sokat kell még javulni – a Volvo-kupán mindenesetre kedden a harmadik helyért játszhat a magyar válogatott. A vasárnap jegyet váltó szurkolók ezúttal is féláron vásárolhatnak belépőt.

Eredmény – X. Volvo-kupa férfi nemzetközi torna, Győr
Magyarország–Spanyolország 8–10 (2–4, 1–4, 4–2, 1–0)
Győr, vezette:
Stampalija (horvát), Kouretas (görög)

MAGYARORSZÁG: Nagy V. – Erdélyi 1, Vámos 3, Decker Á., Varga Dániel 2, Varga Dénes, Hárai. Csere: Gór-Nagy, Hosnyánszky, Manhercz K., Kis G., Bátori 2, Tóth M. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

SPANYOLORSZÁG: Lopez – Bach, Molina 1, Minguell 1, Szirányi, Espanol 2, Echenique 3. Csere: Munariz 1, Roca, Tahull, Fernandez, Mallarach 2, Lopez-Eschibano. Szövetségi kapitány: Gabriel Hernandez

Gól – emberelőnyből: 2/8, ill. 5/14
Gól – kettős emberelőnyből: 1/2, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Hárai (16. p.), Echenique (31. p.), Manchercz (32. p.)
Kiállítva cserével végleg: Fernandez (13. p.)

A másik mérkőzésen:
Szlovákia–Olaszország 8–12 (3–5, 1–2, 1–3, 3–2)
Famera 2, Seman 2, Zatovic, Hrosik, Durik, Bielik, ill. Aicardi 3, Gallo 2, Alesiani 2, Gitto, Giorgetti, Presciutti, Baraldi, Velotto

A torna állása: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Olaszország 6 pont, 3. Magyarország 0 pont, 4. Szlovákia 0 pont