Vb 2015: 9. helyen zárt női válogatottunk

2015. augusztus 5. 10:18

Merész András csapata 22-7-re győzte le ellenfelét, így a kilencedik lett a kazanyi vb-n.

Válogatottunk a csoportmérkőzéseken kikapott Kínától (8-9) és Oroszországtól (11-13) is, így a franciákat legyőzve (18-3) csupán a harmadik helyen zárt. Mindez azt jelentette, hogy a 8 közé jutásért összetalálkozott az olimpiai bajnok Egyesül Államokkal - és a mérkőzésen sajnos egyértelműen kidomborodott, melyik a jobb csapat (7-12).

Merész András így a 9. hely megszerzéséért küldhette együttesét a vízbe, ehhez az első akadályt Kanada jelentette. A hétfői siker (10-7) után ma Brazília az ellenfél.

A magyar válogatott kerete:

1 Bolonyai Flóra, 2 Czigány Dóra, 3 Antal Dóra, 4 Kisteleki Dóra, 5 Szücs Gabriella, 6 Takács Orsolya, 7 Illés Anna, 8 Keszthelyi Rita, 9 Tóth Ildikó, 10 Bujka Barbara, 11 Garda Krisztina, 12 Menczinger Kata 13 Gangl Edina. Szövetségi kapitány: Merész András

A mérkőzést Wengenroth (svájci) és Willis (dél-afikai) vezeti.

Élő szöveges tudósításunk:

1. NEGYED:

A kapunkban Bolonyai Flóra kezd. Fór, Bujka Barbara szerez vezetést - 1-0.

Czigány hozza el a labdát a center elől, majd eladjuk a labdát.

Brazil fór, kimarad - átellenben Keszthelyi Rita lő gólt, 2-0.

Kisteleki Dóra lövi a harmadikat, 3-0.

Oliveira ejtése jó - 3-1.

Chiappini lövése akad be - 3-2.

Hiba itt is, ott is. A nagy fel-leúszás után Czigány Dóra lő gólt - 4-2.

Fórban is betalál Czigány Dóra - 5-2.

Még egy áthúzódó fórunk van - vége a negyednek.

2. NEGYED:

Elhozzák a labdát, oda a fór. De megszerezzük.

Fórban ötöst harcol ki Bujka Barbara, ezt ő maga lövi be - 6-2.

Szücs Gabriella is betalál - 7-2.

Keszthelyi Ritáé a nyolcadik - 8-2.

Brazil fór, időkérés. Kivédekezzük. Kontra után újra náluk a labda. Nem járnak sikerrel.

Átellenben Czigány Dóra talál be - 9-2.

Takács lő kapufát. Jó a blokk. Antal Dóra lövi a tizediket - 10-2.

Zablith lő gólt, miután kiegészülünk - 10-3.

Kisteleki Dóra ejtése jó - 11-3.

Zablith pattintása a kapunkban - 11-4.

Vége a negyednek.

3. NEGYED:

Mindkét kapuban csere: nálunk Gangl Edina áll be, odaát Chamorro váltja Oliveirát.

Bujka Barbara lő szép akciógólt - 12-4.

Garda Krisztina lő gólt - 13-4.

Keszthelyi Rita folytatja a sort - 14-4.

Fór, időkérés. Antal lövését védi a kapus.

Keszthelyi Rita negyedik gólját szerzi - 15-4.

Czigány Dóra szintén negyedszer talál be - 16-4.

Keszthelyi Rita ötödször - 17-4.

4. NEGYED:

Kisteleki Dóra a soros - 18-4.

Bujka Barbara a következő - 19-4.

Chiappini betalál - 19-5.

Kisteleki Dóra lő gólt - 20-5.

Brazil fór, időkérés. Dias belövi a végén - 20-6.

Czigány Dóra lő gólt - 21-6.

Mantellato talál be - 21-7.

Kivédekezünk egy hátrányt. Takács Orsolya lő gólt - 22-7.

Utolsó perc, elkezdett szakadni az eső. Érdemleges nem történik, vége. A magyar női válogatott a 9. helyen zárja a világbajnokságot.

Eredmény – világbajnokság, nők, a 9. helyért:
Magyarország–Brazília 22–7 (5–2, 6–2, 6–0, 5–3)
Kazany, vezette: Wengenroth (svájci), Willis (dél-afrikai)

Magyarország:
Bolonyai – Czigány 5, Kisteleki D. 4, Szücs G. 1, Keszthelyi 5, Bujka 4, Garda 1. Csere: Antal 1, Takács O. 1, Illés, Tóth I., Menczinger, Gangl (kapus). Szövetségi kapitány: Merész András

Brazília: T. Oliveira – Zablith 2, Chiappini 2, A. Oliveira 1, Dias 1, Bahia, Mantellato 1. Csere: Abla, Duarte, Barroncas, Carvalho, Borges, Chamorro (kapus). Szövetségi kapitány: Patric Oaten

Emberelőnyből: 3/6, ill. 1/5
Ötméteresből: 1/1, ill. –