Vb 2015: Kettőből kettő, magabiztos győzelem Dél-Afrika ellen

2015. július 29. 10:19

A második mérkőzését is fölényesen nyerte meg a magyar férfiválogatott a kazanyi világbajnokságon (17-4), így 4 pontjával áll a C csoport élén. Folytatás pénteken Argentína ellen.

Könnyed sikerrel rajtolt Benedek Tibor csapata Kazanyban, miután magabiztosan, 14-5-re verte Kazahsztánt, a csoportbéli "legerősebb" ellenfelét. Volt már 11-0 is a meccs állása, a fiúk komolyan vették a meccset, ennek meg is lett az eredménye.

Komolyan veszi az első hetet is a társaság, ennek volt bizonyítéka, hogy hármat is edzett kedden.

A nap első mérkőzésén Görögország 11-10-re verte az Egyesült Államokat úgy, hogy végig az amerikaiak vezettek, csak a legvégén lőtt góllal nyerte meg a meccset, így az olaszok elleni sikerrel együtt vélhetően a csoportot is a görög válogatott. Ez azért érdekes a számunkra, mert csoportgyőzelem esetén ennek a csoportnak a harmadik helyezettje lesz annak a negyeddöntőnek az egyik résztvevője, amelynek győztesével vív a magyar csapat a négy közé jutásért.

A dél-afrikaiakkal legutóbb az almaty világkupán találkoztunk, akkor 15-1-re nyertünk.

A magyar válogatott összeállítása:

1 Nagy Viktor, 2 Gór-Nagy Miklós, 3 Madaras Norbert, 4 Erdélyi Balázs, 5 Vámos Márton, 6 Hosnyánszky Norbert, 7 Angyal Dániel, 8 Szivós Márton, 9 Varga Dániel, 10 Varga Dénes, 11 Bedő Krisztián, 132Hárai Balázs, 13 Decker Attila. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

A dél-afrikai válogatott összeállítása:

1 Dwayne Flatscher, 2 Etienne Le Roux, 3 Devon Card, 4 Ignardus Badenhorst, 5 Nicholas Hock, 6 Joao Marco De Carvalho, 7 Dayne Jagga, 8 Jared Wingate-Pearse, 9 Dean Whyte, 10 Pierre Le Roux, 11 Nicholas Molyneux, 12 Wesley Bohata, 13 Julian Lewis. Szövetségi kapitány: Paul Martin

A mérkőzést vezeti: Fabio Toffoli (brazil), Peter De Jong (holland)

Élő közvetítésünk itt kezdődik.

1. NEGYED:

A kapunkban Decker Attila kezd. Hárairól kiállítás, de rontunk. Hátul szereljük a centert.

Újabb fór - Madaras kapufát lő. Szivós labdát szerez, majd Varga Dénes középről lövi ki a jobb felsőt - 1-0.

Le Roux lö középről - Decker véd. Átellenben Varga Dániel lő kapufát. Gór-Nagy vezértelével szereljük a centert.

Vámos labdát veszít, majd a dél-afrikaiak adják el a labdát. A kontra tökéletes: Hárai Balázs marad egyedül, bevágja - 2-0.

Jó a védekezés, majd az újabb kontra után Erdélyi Balázs harcol ki ötméterest, amelyet ő maga értékesít - 3-0.

Időt kér az ellenfél. Varga Dénes üti el a bejátszott labdát. Hosnyánszky Norbert villan egyet - 4-0.

Bohata lövését védi Decker. Angyal fölé lő. Molyneux a jobb oldalon lerázza Angyalt, majd a kapuba lő - 4-1.

Hosnyánszky passzát Szivós Márton "üti" be - 5-1.

Varga Dánielt kiállítják, de nem jutnak lövésig, sőt Vámos szerel, de visszakerül valahogy a labda az ellenfélhez. Vége a negyednek.

2. NEGYED:

Hárai Balázs kap labdát, befordul, belövi az időközben beálló Lewisnek - 6-1.

Hátul labdaszerzés, majd egy kiállítás - időt kér Benedek Tibor. Hosnyánszky lövését a fára üti a kapus - sarokdobás. Kiegészülnek. Hárairól kiállítás, Vámos a fára lövi a fórt.

Labdaszerzés után átellenben Hosnyánszky ad tökéletes átadást az emberéről ellépő Varga Dénesnek, aki átejti a kapust - 7-1.

A védekezésünk ellen nincs ellenszere Dél-Afrikának. Kontra Bedő ellen.

Molyneux lép el, ejtése a kapufán landol. Átellenben Varga Dénes villan újra - 8-1.

Varga Dániel labdát szerez. Madaras lövését védi a kapus. 3.41 van a negyedből, időt kér Dél-Afrika.

Molyneux lő ismét, Decker üti ki a labdát. Aztán lejár a támadóidejük.

Kiállítás Varga Dénesről, Erdélyi kapufát lő. De Carvalho lövését védi Decker.

Eladjuk a labdát. Madaras szerzi vissza. Varga Dániel lövése jó, de belül két métert fújnak.

Decker véd, majd vége a negyednek.

Fotók: Dobos Sándor

3. NEGYED:

Ismét Hárai Balázs akciógóljával indul - 9-1.

Hock átlövése beakad - 9-2.

Kontrafaultot fújnak. Gór-Nagyot kiállítják, nem jó Le Roux lövése.

Hárai ötöst harcol ki, Vámos Márton lövi be - 10-2.

Lejár a támadóidejük. Hárai csavar - kapufa. Vámos labdát szerez, majd átellenben lő - véd a kapus. Hosnyánszky a kapufát találja el, időt kérnek.

Jó a védekezés, majd egy kiállítás- Benedek Tibor időt kér. Madaras, majd Varga Dénes lő kapufát.

A centerre besegítő Varga Dániel ellen ítélnek ötöst - Molyneux belövi, 10-3.

Bedő Krisztián lő remek akciógólt centerből - 11-3.

Kontra náluk, majd Varga Dénes harcol ki kiállítást, a fórt ő maga lövi be - 12-3.

Gór-Nagyot kiállítják, Vámost szedi le a keresztpasszt. Hosnyánszky lövését védi a kapus.

Labdát szerzünk - vége a negyednek.

4. NEGYED:

Labdát szerzünk. Angyal lövését védi a kapus - sarokdobás. Majd Vámos lövését is kiüti. Fór, de aladjuk a labdát.

Jó védekezés után indulunk, kiállítás, Vámos Márton úszik meg, kapja a labdát, belövi - 13-3.

Jagga lő szép centerakciógólt Varga Dénesről - 13-4.

Háriai csavarását védi a kapus. Labdát szerzünk hátul. Fór, Angyal Dániel belövi - 14-4.

Labdát szerzünk, majd Lewis véd ismét. Hátul kivédekezzük a támadásukat, majd Varga Dénes középről lő a kapuba - 15-4.

Fel-le úszás után Erdélyi Balázs révén szerezzük a következő gólt - 16-4.

A kivédekezett dél-afrikai támadás után ismét Erdélyi Balázs villan egyet - 17-4.
Fotó: Dobos Sándor

Még egy rossz próbálkozás az ellenféltől, majd egy távoli lövés - vége a negyednek. Második csoportmérkőzését is megnyerte a magyar férfiválogatott, 4 pontjával vezeti csoportját - pénteken Argentína ellen játszik.

Eredmény – csoportmérkőzések, 2. forduló, férfiak, C csoport
MAGYARORSZÁG–DÉL-AFRIKA 17–4 (5–1, 3–0, 4–2, 5–1)
Kazany, vezette: Toffoli (brazil) de Jong (honnad)

Magyarország:
Decker A. – Gór-Nagy, Madaras, Szivós 1, Varga Dániel, Varga Dénes 5, Hárai 3. Csere: Erdélyi 3, Vámos 2, Hosnyánszky 1, Angyal 1, Bedő 1. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Dél-Afrika: Flatscher – Le Roux, Card, De Carvalho, Wingate, Le Roux, Molyneux 2. Csere: Badenhorst, Hock 1, Jagga 1, Whity, Bohata, Lewis (kapus). Szövetségi kapitány: Paul Martin

Emberelőnyből: 3/10, ill. 0/3