BL-csapatot vert a Szeged

2015. március 21. 20:54

Varga Péter együttese nagy csatában 12–10-re legyőzte az Egert. Az OSC a Kaposvár ellen gyűjtötte be a három pontot, míg a Szentes Pécsen nyert magabiztosan.

Másik BL-csapatunknak sikerült (mint beszámoltunk róla, a Szolnok nyert a Szőnyi úton), a ZF-Egernek nem a főpróba: Dabrowski Norbert legénysége 12–10-re kikapott Szegeden. Vajon amikor a negyedik percben 0–3 állt a táblán, ki gondolt erre?

Angyal Dániel akciógólja után Szivós Márton megúszás gólja következett, majd Hosnyánszky Norbert keze villant szintén hat a hat ellen. A Szeged ugyan nem esett össze, és Varga II Zsolt büntetőjével és Manhercz Krisztián előnygóljával zárkózott, ám Biros Péter akciógólja 4–2-es egri negyedet eredményezett.

A bajnoki alapszakasz második felében remeklő szegediek ötnél utolérték ellenfelüket, a harmadik negyed ötödik percében pedig Manhercz Krisztián büntetőjével (előtte Bedő Krisztián kipontozódott) 7–6-ra vezettek is. És innen már nem engedték ki a kezükből a találkozót! A Szeged gólt lőtt, az Eger egyenlített, ez volt a menet, egészen a hajráig, amikor is 11–10 után Manhercz Krisztián lőtt újabb gólt, egyúttal állította be 1.13-mal a vége előtt a végeredményt. A válogatott fiatal tehetsége éppúgy kiemelkedett a találkozón, mint a horvátok klasszisa, a négy gólig jutó Aljosa Kunac (képünkön), de Meixner Marcell 55 százalékos védési mutatója (12/22) is extrának mondható. Varga Péter csapatával is komolyan kell majd számolni a felsőházi rájátszásban, ráadásul könnyen meglehet, pont az Egernek…

Persze, ez még odébb van, főleg ha azt vesszük, hogy a hevesiek szerdán az Olympiakosz ellen játszanak fontos mérkőzést a BL-ben.

Pécsen 3–2-es állásnál a 10. percben semmi jel sem utalt arra, hogy sima meccs lesz. Aztán robbantott a sereghajtó Szentes! Lukács Dénes együttese ezt követően 17 percig (!!!) megőrizte kapuját a góltól, köszönhetően a kapuban remeklő, összességében 57 százalékkal (7/12) védő Horváth Alexnek, valamint természetesen a jó védekezésnek. Tekintettel arra, hogy ezen időszak alatt az ellen kapujánál hat gólt is elért a vendégalakulat, 3–9 állt a táblán!
Csaba Márton akciógólja ugyan megtörte a pécsi gólcsendet, ám a hátralévő időben Szedmák Dávid négyperces kiállítását leszámítva már nem történt semmi rendkívüli, így magabiztosan gyűjtött be a három pontot a Szentes.

Az OSC a második negyedbeli remeklésének köszönheti leginkább, hogy legyőzte a Kaposvárt. Vincze Balázs csapata a kezdeti nehézségek után 4–0-ra nyerte meg a második szakaszt, 7–4-re vezetett. Kapaszkodott, kapaszkodott a Kaposvár, öt és fél perccel a vége előtt Gros Ronen akcigóljával fel is jött 9–8-ra, ám Gór-Nagy Miklós, majd Juhász Zsolt is akciógóllal válaszolt. 11–8 után ugyan már csak a vendégek lőttek gólt, szám szerint kettőt – ám miután Kovács Olivér találta hat másodperccel a vége előtt született, egyenlítésre már nem lehetett esélye Fekete Szilveszter együttesének. A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy hazai oldalról Juhász Zsolt, míg a kaposváriak közül Mihailo Parezanovic került a végleges cserés kiállítás sorsára.