Az UVSE a Pécset is legyőzte

2015. március 11. 13:19

Sorozatban második bajnokiját nyerte meg az UVSE, a BVSC után a Pécset is megverték.

Alsóházi rangadó volt ez, amelynek valamivel a hazaiak voltak az esélyesei, éppen az előző körben aratott győzelmük okán. Ahogyan szokták mondani, az akkor ért valamit, ha a közvetlen rivális ellen is hasonló eredményt sikerül elérni.

Tóth Zoltán góljával szerezte meg a vezetést az UVSE, ezt Müller Máté egyenlítette ki, sőt, egy büntetővel a pécsiek jártak előrébb az első szünetnél.

Elég ramaty volt a játékosok dobószázaléka, mindkét oldalon sok labda szállt rossz irányba, és meg kell jegyezni, hogy Laboncz József és Barát Ferenc is egész jól védett. Müller góljával már 3-1-re is ment a Pécs, de a nagyszünetre ismét csak egy volt a különbség.

Az utolsó szünetre viszont ledolgozta a hátrányt az UVSE, 6-6 után jött a zárószakasz. Aminek végül az lett az érdekessége, hogy az utolsó 6 és fél percben (!) nem esett gól. Addig a hazai oldalon kettő, a vendégeknél egy.

Győzött az UVSE, így egy pontra van a 9-10. helytől. Este a lányokon a sor, a Padova ellen.