Világbajnok az U18-as válogatott!

2014. augusztus 10. 19:45

Horkai György tanítványai kétgólos hátrányból felállva, ötméteresekkel győzték le Spanyolországot az isztambuli döntőben.

Horkai György együttese már a kezdés után dominált a medencében. A magyarok sokkal veszélyesebben játszottak, mint a spanyol együttes, ám gólt csak egyet sikerült dobni, miközben az ellenfél hiába próbálkozott, nem tudtak egyenlíteni. A második negyed feléig nem esett újabb találat, majd riválisunk fordított, de egy végletekig kijátszott akció végén sikerült egyenlíteni. A nagyszünetre azonban így is a spanyolok mehettek előnnyel, 2-3 volt a félidőben.

A harmadik negyed sajnos spanyol góllal indult, így már kettővel vezettek az ibériaiak. A felvonás utolsó perce kezdődött el, amikor egy távoli lövést nézett el az ellenfél kapusa, így egygólos hátrányból vártuk a folytatást.

Nagy csatát hozott a negyedik etap is, majd a játékrész felénél két gyors gólt dobtunk, így előnyből várhattuk az utolsó négy percet (5-4)! Egy perc és hat másodperc volt vissza, amikor egalizált Spanyolország és a győzelem megszerzéséhez is közel jártak, de a keresztléc megmentette a magyar csapatot, így következhettek az ötméteresek.

Magyar oldalon senki nem hibázott, míg a spanyoloknál volt rontás, így a magyar együttes nyerte meg az U18-as világbajnokságot!

Eredmény, U18-as világbajnokság, döntő:

Magyarország – Spanyolország 10-8 (1-0, 1-3, 1-1, 2-1) – ötméteresek: 5-3

Magyarország: Vogel Soma - Vadovics 1, Kiss 2, Szatmári, Pellei, Hornyák 1, Nagy, Csacsovszky, Manhercz, Vogel Simon, Tóth, Lovas 1, Molnár. Szövetségi kapitány: Horkai György

Spanyolország: Miquel Linares - Sergi Cabanas 2, Bruno Navajas, Marc Corbalan 1, Xavier Serra, Agusti Perilas, Borja Fenoy 2, Miquel Gasulla, Roger Tahull, Pol Barbena, Guillem Garcia, Alejandro Bustos, David Allon. Szövetségi kapitány: David Martin

Az ötmétereseknél gólszerzők: Csacsovszky E., Szatmári, Nagy Á, Manhercz, Kiss K.