Csoportgyőztes és elődöntős a férfiválogatott

2014. július 19. 18:45

A csoportelsőség volt a tét a magyar válogatott számára a németek elleni találkozón. Az elején még szoros volt, a vége sima siker, ezzel ott van a négy között Magyarország válogatottja.

A magyar válogatott megnyerte a B csoport küzdelmeti a Németország ellen aratott nyolcgólos sikerével. Az elején meglehetősen jól működött a németek emberelőnyös játéka, ötből öt alkalommal voltak eredményesek.

Így hiába lőtte a gólokat a Benedek-csapat, hátul is megrezzent a háló. Nagy Viktor sem kapta még el ekkor a fonalat, nem úgy a szünet után, amikor már feljavult a védekezése a magyar válogatottnak. Olyannyira, hogy a második félidőben csak egyetlen gólt kapott ellenfelétől. Így nem lehet meccset nyerni, így azt végül a magyar válogatott hozta, megnyerve így a csoportot.

A meccs legeredményesebb játékosa az 5 gólos Varga Dénes lett, ő a találkozó előtt vette át a legjobb európai játékosnak járó LEN-elismerést.

Eredmény - Európa-bajnokság, 6. játéknap:

Magyarország-Németország 16-8 (4-3, 5-4, 3-0, 4-1)
Hajós-uszoda, 5900 néző. Vezette: Toygarli (török), Margeta (szlovén)

Magyarország: Nagy V. – Gór-Nagy, Szivós 1, Varga Dénes 5, Hárai 2, Varga Dániel 1, Madaras 1. Csere: Tóth M., Decker Á. 1, Hosnyánszky 2, Vámos 2, Erdélyi 1. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Németország: Schenkel – Oeler 1, Nossek 2, Real 2, Eidner, Bukowski, Stamm 2. Csere: Kong (kapus), Schlotterbeck 1, Van der Bosch, Jüngling, Schüller, Obschernikat. Szövetségi kapitány: Nebojsa Novoselac

Gól/emberelőny: 3/9, illetve 7/8
Ötméteresek: 1/1, illetve -
Kipontozódott: Gór-Nagy (24. p.), Jüngling (29. p.), Schüller (30. p.)

6. Franciaország 0 pont

Az élő közvetítés az alábbiakban olvasható vissza.

4. NEGYED:

Erdélyi elhozta a labdát a negyedik negyed elején. Elvették a labdát, majd az első német támadás során Szivóst állították ki, az emberelőny végén Oeler lőtt a kapuba, Nagy csak beleérni tudott, 12-8. Varga Dániel adta húzásra Erdélyinek, de nem volt elég pontos, jöhettek a németek. Madarast is kiküldték aztán, Nagy védte Stamm lövését. Hárai Balázs lőtte a 13. magyar gólt, de nem tudta követni a kamera sem, így nem élvezhettük ki az ismétlésben Pufi klasszisát, 13-8! Varga Dénes emberelőnyös találatával először vezetett a magyar válogatott 6 góllal, esély sem volt már arra, hogy a német válogatott innen felálljon. Nagy Viktor védése után Vámos Márton is betalált, 15-8! 1:13-mal a vége előtt még kért egy időt Benedek Tibor. Pufira játszottuk, Hárai pedig meg is kapta, és ha már ott volt középen, becsavarta a labdát a kapuba, 16-8!

Álló vastaps köszöntötte a magyar csapatot az utolsó percben. VÉGE - csoportgyőztes a magyar válogatott! Részletek, nyilatkozatok később!

3. NEGYED:

A korábbi Vasas-játékos, Moritz Oeler elhozta a harmadik ráúszást. Emberelőnyben volt a német csapat, de Nagy Viktor kivédte a center lövését, nagyon kellett. Mint ahogyan Hosnyánszky Norbert találata is. Elsőre még kijött a lövése, de aztán visszapattant hozzá a labda, egy passz után újra megkapta, jött két lóba és egy gól, 10-7! Obschernikat lövésére ért oda Nagy Viktor, majd a következő akciónál is ő volt a főszereplő. Varga Dénes aztán hosszasan benézett középre a megúszása után, majd egyszerűen bevágta a kapuba a labdát, 11-7, ez már megnyugató előnynek tűnt a harmadik negyed 4. percében.

3:30-nál a német kapitány kért időt. Oeler bikázott a kapufára, majd Tóth lőtte el a szabadot, a kapus hárított. 2 percnél a magyar kapitány kért időt, amely után Madaras Norbert lőtt akciógólt. Hogy ez volt-e a megbeszélt figura? Nem tudjuk, de mindkét eshetőséget el tudjuk képzelni. Így is, úgy is klasszis megoldás.
Gór-Nagy Miklós és Dennis Eidner kapott páros kiállítást, előbbi kipontozódott az utolsó perc közepén. Nagy Viktor meg kitolt egy labdát még így a végére. Vámos kiállítása után a duda után betaláltak a németek, de a találat érvénytelen volt.

2. NEGYED:

Három alkalommal is Nagy Viktor védett a második negyed elején, Bukowski próbálkozott rendületlenül. Negyedszerre csak összejött a német gól, Hosi kiállítása után Nossek talált be, 4-4. Sőt, Nossek pazar ejtéssel jelentkezett, 4:48-cal a nagyszünet előtt 5-4-re vezetett Németország. Varga-összejáték után Dénes húzott a kapuba, 5-5!

Gór-Nagy kiállítása után az 5. emberelőnyös gólt szerezte Németország, Schlotterbeck révén, 6-5-re vezettek. Csakhogy jött ismét Varga Dénes, és hirtelen eleresztett lövésével egyenlített. Újra. 2:32-vel a negyed vége előtt a hatodik emberelőnyös találatát szerezte a német csapat, Real megint középren, két ember között húzta a kapuba a labdát, 6-7! Erdélyi Balázs bombagólja következett emberelőnyben, neki sosem remeg a keze, ezúttal sem, 7-7! Vámos lőtt kapufát, nagyon nagyot, a kipattanóra rácsaptunk volna, de Varga Dénest Stamm visszahúzta. Az 5 méterest Varga Dániel értékesítette, ismét magyar előny, 8-7!

49 másodperccel a vége előtt megszereztük a labdát, Benedek Tibor időt kért. Szivós Márton első góljával alakult kettőre a különbség, Marci hatalmas gólt lőtt, majd kiáltott egy még hatalmasabbat. Megértjük... Még maradt 18 másodperc, időt kért Nebojsa Novoselac. Már nem fért bele újabb gól, maradt a két gólos előny.

1. NEGYED:

A mérkőzés előtt Varga Dénes vette át a tavalyi szezon legjobb játékosának járó európai elismerést Paolo Barellitől, a LEN elnökétől és Gyárfás Tamástól, a szervezet kincstárnokától. Nagy Viktor kezd a kapuban, Gór-Nagy, Madaras, Varga Dénes, Varga Dániel, Hárai Balázs, Szivós volt a magyar kezdőcsapat. Az első magyar akció elhalt, majd Hárait állították ki. Marko Stamm szerezte az első gólt emberelőnyből, vízre pattintva, a jobb oldalról.

Varga Dénes úszott meg Nagy Viktor labdaszerzése után, de nagyon éles szögből kellett lőnie, nem sikeült egyenlíteni. Gór-Nagy Miklós kiállítása után újabb emberelőnyt használt ki Németország, Julian Real húzta be közelről, 0-2. Hosnyánszky Norbert szépített, aki vállalta a játékot szalaghúzódása ellenére, 1-2. Marko Stamm távoli bombájával 3-1-re vezetett Németország, majd Tóth Márton harcolt ki egy előnyt. Vámos Marci használta ki lapos, cseles lövésével a helyzetet, 2-3. Ez megismétlődött, mármint az előny Marci részéről, a befejezőember viszont ezúttal Decker Ádám volt, középen emelkedett, és egyenlített, 3-3! Két perccel a vége előtt történt mindez.

Szenzációs Dumi-ejtéssel vettük át a vezetést, no, ezért lett a világ legjobbja Varga Dénes, 4-3. Egy magyar és két német akció zárult eredménytelenül aztán, maradt 16 másodperc, Benedek Tibor időt kért. Vámos lőtt a blokkba, maradt a 4-3, ide!

Bevezető:

Miután a magyar válogatott mindhárom eddigi mérkőzését, így a Szerbia elleni rangadót is megnyerte, valamit a spanyol válogatott döntetlent ért el a horvátokkal szemben, a szombati harmadik találkozó ügydöntő lehetett a mieink sorsa szempontjából. Az is lett, ugyanis a szerbek leikszeltek a horvátokkal (8-8), ami azt eredményezte, hogy a mai utolsó találkozón egy egygólos magyar siker is csoportelsőséget jelent a Benedek-csapatnak.

A németek másfajta, kicsit verekedős játékot játszanak, ezért nem lesz egyszerű a dolga a mieinknek. Ezzel együtt az esélyes Magyarország nemzeti csapata, így jó eséllyel vághatunk neki az estének.

A két válogatott mérkőzéseinek egyébként hatalmas hagyománya van, ez a két csapat játszotta az első Eb-meccset 1926. augusztus 18-án, akkor a mieink 8-1-re nyertek. Legutóbb az idei Volvo Kupán találkoztak a csapatok, akkor 12-9-re győztünk.

A mai találkozókon:

Spanyolország-Franciaország 13-5 (2-0, 3-3, 4-2, 4-0)
Gólszerzők: Espanol 5, Munarriz 2, Roca, Molina, Minguell Alferez, Fernandez, Garcia 1-1, illetve Bodegas 2, Khasz, Tomasevic, Camarasa 1-1

Grúzia-Oroszország 12-16 (3-3, 1-4, 7-4, 1-5)
Gólszerzők: Tsrepulia, Elez 4-4, Jelaca, Khvedeliani, Baghdaturia, Franicevic 1-1, illetve Stepanuk, Nagaev 4-4, Timakov, Odintsov, Kholod, Shepelev 2-2 Tsrepulia, Elez 4-4, Jelaca, Khvedeliani, Baghdaturia, Franicevic 1-1, illetve Stepanuk, Nagaev 4-4, Timakov, Odintsov, Kholod, Shepelev 2-2

Románia-Görögország 9-10 (3-2, 2-3, 2-2, 2-3)
Gólszerzők: Diaconu 4, Radu, 2, Cretu, Matei Guiman, Popoviciu 1-1, illetve Gounas, Vlachopulos, Mylonakis 2-2, Afroudakis, Fountoulis, Mourikis, Delakas 1-1

Horvátország-Szerbia 8-8 (2-3, 3-2, 1-2, 2-1)
Gólszerzők: Sukno 3, Loncar 2, Muslim, Buslje, Dobud 1-1, illetve Filipoviv 4, Mandic, Cuk, Prlainovic, Mitrovic 1-1

Olaszország-Montenegró 6-6 (2-0, 0-1, 2-3, 2-2)
Fondelli 3, Di Fulvio, Vellotto, Gallo 1-1, illetve N. Janovic, Ivovic 2-2, Jokic, M. Janovic 1-1