Európa-bajnokság, 4. nap - Montenegró és Olaszország hibátlan

A harmadik csoportkört játszották a férficsapatok a Hajós Alfréd Uszodában.

Minden mérkőzés élőben nézhető ide kattintva.

5. mérkőzés:

Montenegró-Románia 13-8 (2-2, 3-0, 5-2, 3-4)
M. Janovic, N. Janovic 3-3, Paskovic, Ivovic 2-2, Petkovic, Darko Brguljan, Drasko Brguljan 1-1, illetve Negrean 4, Matei Guiman, Radu, Busila 1-1

Egy negyedig tartotta csak magát Románia válogatottja a sokkal esélyesebb Montenegró ellen. Brguljanék viszont a második negyedben mutatott 3-0-s rohamukkal, majd a következő nyolcperc 5 találatával bizonyították, miért a torna egyik nagy esélyesei. Győzelmükkel továbbra is hibátlanok, csakúgy, mint Olaszország.

4. mérkőzés:

Görögország-Oroszország 12-6 (3-1, 3-3, 1-1, 5-1)
Gólszerzők: Mourikis 3, Mylonakis, Kolomvos, Gounas 2-2, Fountoulis, Delakas, Vlachopoulos 1-1, illetve Stepanuk 4, Suchkov, Kholod 1-1

Montenegrótól nyolc, Olaszországtól 7, most Görögországtól 6 góllal kapott ki az orosz válogatott. Mindez azt jelenti, hogy a csoportban lényegében eldőlt, nem nagyon fenyegeti bármilyen veszély a görög-olasz-montenegrói hármas továbbjutását. 5-2-es görög vezetés után még egyszer feljöttek egyetlen gólra a végül négy találatig jutó Stepanuk találatával, ezután viszont 4-0-s rohammal demonstrált erőt a görög válogatott, ez pedig végzetesnek bizonyult.

3. mérkőzés:

Spanyolország-Németország 11-8 (2-1, 3-2, 3-4, 3-1)
Gólszerzők: Minguell Alferez 3, Espanol, Mallarach, Garcia 2-2, Muarroz, Szirányi Balázs, illetve Nossek 4, Bukowski, Real, Stamm, Oeler 1-1

Az első nap a magyar válogatott ellen elvérző spanyolok a horvátok elleni döntetlennel megőrizték továbbjutási esélyeiket. Ahhoz viszont, hogy ezek megmaradjanak, le kellett győzni a már mindenki számára veszélyes Németországot. Ez végül sikerült, egy végig kiélezett, szoros meccsen. A meccs elején 1-0-ra, majd 2-1-re vezetett a spanyol csapat, a második gólt a magyar származású, évek óta Spanyolországban élő Szirányi Balázs szerezte, ez volt első gólja a tornán.

3-3-nál, majd 6-6-nál is egyenlítettek a németek, a végül négy gólig jutó Nossek vezérletével. Innentől is rendre a spanyolok vezettek egy góllal, de kötélen táncoltak. Még 4 perccel a vége előtt is csak 9-8-as előnyben voltak, akkor Julian Real hozta közelebb a szerb edző által irányított németeket. Végül Garcia és az Európa-bajnokságon gólerős Minguell Alferez még bevágott egyet-egyet, így három góllal nyertek a spanyolok.

2. mérkőzés:

Franciaország-Horvátország 11-14 (3-5, 2-3, 3-2, 3-4)
Gólszerzők: Simon, Bodegas 3-3, Saudadier 2, Peisson, Tomasevic, Camarasa 1-1, illetve Jokovic 5, Muslim 3, Dobud 2, Bukic, Loncar, Sukno, Buljabasic 1-1

A meccs nagy kérdése az volt, a francia válogatott meg tudja-e ismételni azt azt agresszív (a magyar válogatott játékosai szerint túl agresszív) játékát, amelyet a hazai válogatott ellen mutatott az első két negyedben, a keddi találkozón.

Fotó: Szaka József

A horvátoknak pedig a spanyolok elleni 7-7 után kötelező volt győznie, ha biztos továbbjutó helyere akar pályázni, márpedig ez a szándéka. Az első negyedben
úgy tűnt, nem lesz nehéz dolga Suknóéknak (rögtön az első támadásnál egyébként Petar Muslim büntetőjét védte a franciák kapusa), ugyanis 3-0-ra és 4-1-re is vezettek már. Csakhogy Bodegas révén zárkóztak a franciák, így, "csak" 5-3 lett az első nyolcperc.

Niksa Dobud, majd Luka Bukic talált be, ezzel 7-3-ra vezetett már Horvátország a folytatásban. A franciák azonban egyáltalán nem adták fel. Nagyon kemény csata folyt a medencében, sokszor láthattunk kőkemény párharcokat, Remy Saudadier révén 7-5-re zárkóztak a gallok. Maro Jokovic megúszása után néggyel mentek a horvátok, de 1:13-mal a vége előtt már csak 9-8 volt az előnyük. Az Eb első komolyabb, de legalábbis látványos sérülése is a meccshez fűződik, a franciák legjobbját, Bodegast ütötték ki, vérzett a szemöldöke, ki kellett jönnie a medencéből.

Közben megérkezett az Eb első zivatara is, a negyedik negyed már esőben kezdődött. S nem sokkal később Ivan Buljabasic emberelőnyös góljával folytatódott (11-8 a horvátoknak). Ebben a negyedben újra a vízben láthattuk, egy kötéssel, Bodegast, ő szépített 12-9-re 6 perccel a vége előtt. Meglehetősen furcsa kontrát ítéltek neki aztán, inkább őt gyötörték, a franciák szerencsétlenségére megúszás lett a vége, Jokovic pedig nem hibázott.

Thibaut Simon 2:54-nél lőtte a 10. francia gólt, a horvátoknak tehát figyelni kellett az utolsó három percben is. A vége azért így is háromgólos horvát győzelem.

1. mérkőzés:

Olaszország-Grúzia 15-5 (3-2, 5-1, 5-1, 2-1)
Aicardi, Figari 3-3, Di Fulvio, Giorgetti, Fondelli 2-2, Figlioli, Gallo, Baraldi 1-1, illetve Jelaca 2, Nikoleishvili, Elez, Franicevic 1-1

A románok ellen meglehetősen hektikus meccset vívott az olasz válogatott az előző körben, amely most egy könnyebb találkozóra számíthatott. Grúzia, az Eb újonca volt a soros ellenfél, és Jovan Popovic csapata valóban csak egy rövid ideig, az első negyedben volt képes tartani a lépést. Érdekesség, hogy a lövőhelyzetekig eljutott Grúzia, de célozni már nem sikerült. A honosított játékosok, így az ex-horvát Damir Tsrepulia például 0/8-as mutatóval állt a negyedik negyed közepén. Marko Jeleca legalább eljutott két gólig, öt kísérletből.

Ami az olaszokat illeti: megoszlottak a gólok, mindenki belőtte magát, csapatként működtek, így szép győzelemmel maradtak százszázalékosak a csoportban.

Bevezető:

A nap csúcspontja kétségtelenül a Magyarország-Szerbia találkozó lesz, ez nem is kétség. Érdekességek persze adódhatnak korábban is, ezzel együtt az olaszok a grúzok ellen, a horvátok a franciákkal szemben, Montenegró pedig a románok elleni találkozón vélhetően könnyedén győz majd.

Izgalmas lehet viszont a spanyol-német és a görög-orosz összecsapás.