Őrült hajrával bajnok a Hungerit-Szentes!

2014. május 7. 19:21

A Dunaújvárosi Főiskola nagyon magabiztosan vezetett a női döntő negyedik meccsén, de az utolsó negyedet 4-0-ra elveszítette, s végül büntetőkkel alulmaradt. A döntőt 3-1-re a Szentes nyerte meg, ezzel megszerezte az aranyat.

Tudva az előző mérkőzések eredményét, és látva a játékot, a Szentes volt az esélyes a negyedik felvonás alkalmával, a csongrádiak rettentően szerették volna az aranyérmet. A meccset a helyszínen tekintette meg a szegedi férficsapat Universiade-győztes tagja, Tóth Márton és Juhász Zsolt is.

Ehhez képest villámrajtot vette a Dunaújváros: előbb Kövér-Kiss Réka hibája után Miskolczi Kitti lőtt büntetőből gólt, majd Győri Eszter elrontott lövése és Hevesi Anita támadóhibája után Garda Krisztina talált be akcióból. Sőt, Csabai Dóra is meglőtte a maga akciógólját, 3-0-ra robogott el a vendégcsapat a harmadik perc végére.

3:47-tel a negyed vége előtt jött az első (!) kiállítás, időt is kért Tóth László – más kérdés, hogy a 14 évvel ezelőtt a szentesiekkel már bajnoki címet szerző Győri Eszter elhibázta a fórt. Támadhatott viszont tovább a hazai csapat, és a holland van der Sloot megszerezte az első szentesi gólt (1-3).

Ezzel együtt kicsit pontatlanul játszott a Szentes, Gémes Alexa fölé lőtte a labdát, Kádár Ildikó a kapufára ejtett. 40 másodperccel a negyed vége előtt Mihók Attila kért időt, meg is érte, mert Menczinger Kata belőtte első, csapata negyedik találatát, újabb akciógól (1-4).

A második játékrész elején Gémes Alexa ejtett a lécre, visszaúszás után annak rendje s módja szerint kiküldték, az előnyt azonban eltékozolta a vendégcsapat, sőt, van der Sloot akciógóljával közelebb hozta a hazaiakat, 2-4. Kisvártatva Menczinger Kata válaszolt, nagyon egyben volt a Dunaújváros.

A szentesiek viszont továbbra sem voltak elég pontosak, kimaradt előny után Ziegler Diána már a hatodik dunaújvárosi gólt szerezte bő két és fél perccel a nagyszünet előtt. A centerek egyik oldalon sem tudtak érvényesülni, ha lövéshez jutottak, már erőtlen kísérletekkel jelentkeztek csupán.

Polák Zsófia percei következtek eztán, labdaszerzése után akciógólt lőtt, 7-2-re ment a Dunaújváros. Gémes Alexa kozmetikázott, majd Gurisatti Gréta ellen kontrát fújtak, még közelebb jöhetett a Szentes a nagy szusszanás előtt: Hevesi Anita azonban Kasóba lőtte a labdát. Négygólos vendégelőnnyel következhetett a térfélcsere.

Bár a szentesiek hozták el a labdát a folytatásban, Csabai Dóra szerezte a negyed első gólját, amivel már 8-3-ra vezetett a Dunaújváros, de Kádár azonnal válaszolt, majd nem sokkal ezután Rácz Daniella hibája után Csabai lőhetett büntetőt, azt azonban kihagyta. Később is hibázott egy lövésnél, csakúgy, mint van der Sloot, akinek büntetőjét (Polák Zsófia hibája után) Kasó Orsolya kivédte. Fontos védés volt ez, hiszen a háromgólos hátrány már fogyaszthatóbb lehetett volna a szentesieknek a meccs derekán. Beragadt a 4-8-as eredmény, hosszú percekig nem született újabb gól. A csendet végül Miskolczi Kitti törte meg, aki ötméteresből talált be, 4-9.

A végén még szépített Kövér-Kiss Réka emberelőnyből, négygólos előnyt őrzött meg a Mihók-csapat az utolsó nyolc percre.

Amely egy Gémes- és egy Miskolczi-lövéssel indult, mindkettő célt tévesztett. A hazaiak kapusa, Stefania Terefou a második félidőre formába lendült, egyébként, miközben Kasó végig egyenletesen jól védett. Gémes aztán az újabb lövését is elhibázta, hatból csak egy nyert utat a meccs ezen pontjáig.
A kapufa is mentett olykor, mindkét oldalon, a negyed közepén viszont két szentesi gól jelezte, még nem volt vége a találkozónak: előbb Kövér-Kiss, majd van der Sloot lőtt gólt, 4:44 volt ekkor hátra (7-9). A szentesiek még közelebb kerülhettek volna, de Gémes és van der Sloot lövése is elkerülte a hálót, még.
38 másodperc volt hátra a meccsből, amikor Gurisatti Gréta hibázott 5 méterest érően, Gémes Alexa azt már belőtte, 8-9.

Az utolsó dunaújvárosi támadást eldobták a vendégek, maradt 8 másodperc ekkor, Tóth László pedig időt kért. És lám, van der Sloot akciógóljával 9-9-re egyenlített a Szentes, elképesztő feltámadás!

Jöhettek a büntetők: Kövér-Kiss belőtte, Miskolczi is így tett, majd Kádár sem hibázott, 11-10. Csabai Dóra rontott először, kiejtette a kezéből a labdát, majd Gémes Alexa is hibázott. Menczinger Kata nem, Hevesi Anita sem, majd Ziegler volt pontos, 12-12.

Az ötödik sorozat elején Győri Eszter volt eredményes, Gurisatti Gréta egalizált 13-13-ra, kezdődött minden elölről: Kövér-Kiss belőtte, Miskolczi Kitti is hálót zörgetett (14-14). Kádár Ildikó is betalált, Csabai Dóra viszont nem, kettőt hibázott a válogatott játékos, ez végzetesnek bizonyult.

Mindez pedig azt jelentette, hogy a 2013-14-es női ob I.-es bajnokság győztese: a Hungerit-Szentes együttese.

Eredmény – női ob I.-es bajnokság, döntő, 4. mérkőzés:

Hungerit-Szentes – Dunaújvárosi Főiskola 9-9, 5 méteresekkel 15-14 (1-4, 2-3, 2-2, 4-0 - 6-5)
Szentes, 400 néző, vezette: Vogel Gábor, Székely Balázs