BENU Férfi Magyar Kupa: nagy Honvéd- és szegedi hajrá!

2022. november 9. 21:27

A nyolcaddöntős párharcok java része kevesebb kérdőjelet hordoz a visszavágóra. Azért akadhatnak még kisebb-nagyobb izgalmak a Honvéd és a Szentes, a Pécs és a Szeged, valamint az Eger és a Miskolc párharcában.

A BVSC Újszilvásra utazott az OB I/B-s Invictus otthonába, és el is döntötte a párharcot, tekintve, hogy 17 góllal győzött idegenben - formalitás lesz a visszavágó. Szabó II Bence 4 góllal jelentkezett.

A Vasas is odatette: 11 góllal győzték le a legutóbb a bajnokságban Szegeden nagyszerűen játszó és pontot szerző KSI ellen, a fiataloknak most nem volt esélye, dacára az első negyed 1-1-es részeredményének. A meccs utolsó találatát, 1 másodperccel a vége előtt (akciógól volt) Benedek Mór szerezte a KSI részéről.

A Szolnok is kényelmes előnyből várhatja a Kaposvár elleni visszavágót, hiszen a somogyiak otthonában győzött 5 góllal, többek között Vámosi Bertold 3 góljának is köszönhetően.

Remekül kezdett a Honvéd a Szentes ellen, 5-1-re és 6-2-re is vezetett, de az Eger elleni bajnoki mérkőzéshez hasonlóan ismét felzárkózott az ellenfél a meccs derekára, hovatovább egyenlíteni is tudott 6-6-nál. Két Ekler-góllal (az egyiket Bendegúz, a másikat Zsombor szerezte) elhúzott kettővel ismét a Honvéd, ezzel együtt a harmadik negyed után „csak" 9-8-ra vezetett. Aztán végül négy góllal nyerte meg az első meccset, Ekler Bendegúz 6 gólig menetelt, de lehet, hogy Sugár Péter szerezte a legfontosabb gólt, tudniillik azzal lett négy a különbség, 6 másodperccel a vége előtt. Ez viszonylag nagy előny, de még figyelnie kell a Honvédnak a visszavágón.

Az Eger is négy góllal győzte le a szívósan tapadó miskolciakat (és pont 14-10-re), ez is határeset, még akár izgulhat is a visszavágón Tóth Kálmán csapata, amelyben Dimitrije Krijestorac 5 gólig jutott.

Majdnem a Szeged és a PVSK meccsén is ugyanez az eredmény született, de 28 másodperccel a vége előtt megtoldotta még a szegediek előnyét Lakatos Soma, így ötgólos lesz ez a fór a visszavágóra. Pedig nem így indult, az első félidő egyértelműen a pécsieké volt, akik a félidőben még 6-4-re vezettek. Innen lépett a gázra Kiss Csaba csapata, amely így megnyugtatóbb előnnyel utazhat Pécsre, pénteken.

A Ferencváros 5-0-val kezdett az UVSE ellen, Varga Dénes hármat vállalt rögvest a meccs első szakaszában, nem hagyott kétséget a zöld-fehér csapat a győztes személyéről. Félidőben 8-1 állt a táblán, és a vége is magabiztos siker, eldőlt a továbbjutás.

Az OSC a második mérkőzésen is nagyon simán győzte le a másodosztályú Debrecent, kettős sikerrel jutott a nyolc közé. A többi visszavágót pénteken rendezik.

BENU Magyar Kupa, nyolcaddöntők:

November 8-án játszották:

Debreceni VSE-Master Good-Genesys OSC Újbuda 7-18 (2-6, 0-4, 3-4, 2-4)
: Dienes 2, Macsi M. 2, Somorjai, Keresztes, Macsi P., ill. Manhercz K. 4, Dala 3, Vigvári Vince 3, Angyal 2, Csacsovszky E. 2, Aranyi 2, Várnai, Hegedűs

November 9., szerda:

Invictus SC-BVSC-Zugló 7-24 (2-6, 2-6, 3-6, 0-6)
: Bukta 2, Zsilák, Fehér, Ashanin, Marnitz G., Szőke, illetve Szabó II. B. 4, Tátrai D. 3, Csapó M. 3, Gál 3, Nagy M. 3, Mészáros M. 2, Kohári, Balogh B., Mészáros Cs., Gyárfás, Kovács P., Mészáros B.

KSI SE-A-Híd VasasPlaket 6-17 (1-1, 1-6, 2-4, 2-6)
: Mérő, Szépfalvi, Nagy Z., Szalai, Pocsai, Benedek, illetve Zerinváry 3, Gábor 3, Nagajev 2, Erdélyi 2, Bátori 2, Bedő 2, Brguljan, Sélley Rauscher, Sedlmayer

Tigra-ZF-Eger-PannErgy Miskolci VLC 14-10 (3-1, 3-2, 5-4, 3-3)
Krijestorac 5, Gólya 3, Baksa B. 2, Lőrincz B., Szalai, Spitz, Murisic, illetve Krasznai 3, Molnár G. 2, Várkonyi 2, Nagy N. 2, Oltean

Kaposvári VK-Szolnoki Dózsa 7-12 (1-3, 1-5, 3-2, 2-2)
Langiewicz 2, Pellei F. 2, Juhász-Szelei, Kakstedter, Berta, illetve Vámosi 3, Vismeg Zs. 2, Pásztor 2, Szeghalmi, Schmölcz, Pető, Jansik D., Kovács Gergő

Endo Plus Service Honvéd-MetalCom-Szentes 14-10 (3-0, 3-2, 3-6, 5-2)
: Ekler B. 6, Ekler Zs. 2, Kiss B. 2, Hessels B. 1, Fejős, Sugár, Nyíri, illetve Hegedűs B. 3, Tapasztó 2, Chilkó, Fülöp, Gusarov, Hajdú, Vismeg B.

Szegedi VE-PVSK Mecsek Füszért 15-10 (2-3, 2-3, 5-1, 6-3)
: Bóbis B. 4, Kürti 2, Boros 2, Kardos A. 2, Pörge 2, Sánta, Leinweber, Lakatos, illetve Kolozsi M. 2, Keresztúri 2, Gaszt 2, Csorba, Némethy, Bakos, Szabó G.

FTC Telekom-UVSE 16-3 (3-0, 5-1, 4-1, 4-1)
Fekete G. 4, Varga D. 3, Argyropoulos 3, Jansik Sz. 2, Varga B., Varga V., Merkulov, Molnár E., illetve Seeler, Tőzsér, Ionesco