Eb 2022, Split: nagyot küzdött a csapat, de maradt a harc az 5. helyért

2022. szeptember 5. 19:58

A Bíró Attila irányította válogatott méltó ellenfele volt a negyeddöntőben az esélyesebb, címvédő spanyol együttesnek, végig harcolt a sikerét, de végül 15-11-re kikapott.

„Idegőrlő hét volt, amelyen sokat készültünk a negyeddöntőre. Nem bánom, hogy a spanyolokkal kerültünk szembe, nagy csatát várok a meccstől. Hasznos tapasztalatokat gyűjtöttem már a mögöttünk hagyott másfél hétben is a Párizs felé vezető úton, nyilván a következő három találkozó szintén ebbe a sorba tehető, illetve ez a negyeddöntő bizonyosan sokat nyom majd a latba. A spanyolok rutinosabb csapattal vannak itt, talán kicsit esélyesebbek is, de közel sem verhetetlenek" - fogalmazott a spliti Eb-negyeddöntő előtt Bíró Attila, aki természetesen kiemelte az ellenfél erejét. Mint említette, kulcsfeladat lesz Garcia-Godoy és Leiton semlegesítése, túl sok szoros emberfogásra nem lesz esélye a válogatottnak.

És ha már a centerek: ott volt a medencében Parkes Rebecca, avagy világszínvonalú minőséget vonultatott fel csapatunk is. A 15-ös keretből Dömsödi Dalma és Farkas Tamara maradt ki, ők a lelátón szorítottak a társaknak.

Az első negyed nem sikerült jól: öt emberelőnyből egyszer sikerült bevenni Terre kapuját (Horváth Brigitta), miközben Magyari Alda mögé négyszer került úgy a labda, hogy abból háromszor jó, ha öt centivel haladt át a képzeletbeli gólvonalon... Volt benne centergól (Leiton), átlövés, ejtés.

_34A8758_RSS.jpg A második etapban Magyari nagy védése után Szilágyi Dorottya végre precízen bombázta be a Parkes által kiküzdött fórt, de A. Espar kettős fórból válaszolt. Parkes szenzációs akciógóllal hozta fel újra két gólra a csapatot, majd centertársa, Mahieu Geraldine hozott a konyhára egy fórt - sajnos ez kimaradt. Ám nem sokkal később egy kivédekezett spanyol támadást kontrázott meg Szilágyi, ejtése után már csak egy gól volt a hátrány (4-5).

Ha egy üzlet beindul: Magyari ismét nagyot védett, átellenben az emberfelettit védekező, többször blokkoló Máté Zsuzsanna harcolt ki kiállítást, ami után Gurisatti Gréta lőtt pontosan. A menet végén Prats bevágott egy fórt, 6-5-ös spanyol vezetéssel mentek a nagyszünetre a felek - de ez a nyolcperces periódus felettébb bíztató volt.

De hiába. Hiába, mert a harmadik felvonásban érvényesült a spanyolok centerjátéka. Leiton két akciógólt lőtt több emberrel a nyakán, illetve a fórókat is kíméletlenül zúdította be az ellenfél. Így hiába lőtt gólt Parkes, duplázott Garda Krisztina, négyólosra hízott a spanyol előny.

Mindent egy lapra feltéve kezdte a záró negyedet a csapat, Garda talán kicsit dühből is zúdított egy fórt a kapuba, Magyari emberhátrányban hozott extrát, és végre Leimeter Dóra is hozzászólt a partihoz. Másfél perc alatt két gólt dolgozott le a válogatott, 10-12 volt a táblán. Élt az esély, de a tarthatatlan Garcia-Godoy lehűtötte a kedélyeket. A fórok kimaradtak, győzött a rutinosabb, Eb-címvédő rivális, így a mieink Splitben az 5. helyért csatázhatnak a folytatásban.

Nők, Negyeddöntő
Magyarország-Spanyolország 11-15 (1-4, 4-2, 3-6, 3-3)
Gólszerzők: Garda 3, Szilágyi 2, Parkes 2, Horváth B., Gurisatti, Leimeter, Vályi, ill. Leiton 3, Ortiz 3, Garcia-Godoy 3, A. Espar 2, Ruiz 2, Prats, Perez

Csoportbeosztás
A-csoport: Horvátország, Németország, Görögország, Magyarország, Hollandia, Románia
B-csoport: Spanyolország, Franciaország, Izrael, Olaszország, Szerbia, Szlovákia