Leány U15-ös Európa-bajnokság, Szentes: aranyérmes – Magyarország!

2021. július 4. 18:52

A Sike József irányította magyar válogatott az Oroszország elleni finálét is megnyerte, így 23 esztendő után szerzett a szakág utánpótlás világversenyről első helyezést.

Görögország - 10-6. Horvátország 17-8. Oroszország - 15-8. Hollandia - 12-3. Görögország - 11-5. Megállíthatatlanul menetelt leány csapatunk a kontinensviadalon.

A fináléban „visszakapta" a csoportban legyőzött orosz riválist. Az aranymeccs érthető okokból terhet rakott a fiatalokra, ezúttal nem tudták azt az ellenállhatatlan játékot nyújtani, mint egész héten - éppen ezért másik arcát kellett mutatniuk. Küzdés, harc, ez jelentette a kiutat.

DSC_1769.JPG Sike József együttese megfelelt ennek: a rosszul sikerült, 2-0-ra elveszített első negyed után Lendvai Natasa és Tiba Panna révén egyenlített, végül 3-2-es orosz vezetéssel zárult a félidő.

A folytatásban 4-2-es és 5-3-as hátrányból állt talpra a csapat - gólt jegyzett Lendvai Zoé, Tiba Panna, Varró Eszter és Lendvai Natasa is, így a záró etapra 6-5-re már a mieink vezette!

DSC_1938.JPG Amit már nem engedtek ki a kezükből, hiszen Varró Eszter góljára a jó védekezésnek, és a tornán remekül védő Torma Lucának (akit aztán teljes joggal az Eb legjobb kapusának választottak!) hála csak egy orosz válasz érkezett, így Európa-bajnokok lettek! A női szakág 23 esztendő után szerzett utánpótlásban világversenyről aranyérmet - szívből gratulálunk a lányoknak, edzőiknek, az egész stábnak!

Leány 15-ös Európa-bajnokság, Szentes, 2021.június 27-július 4.

Döntő:
Oroszország-Magyarország 6-7 (2-0, 1-2, 2-4, 1-1)
Gólszerzők: Danilyuk 2, Shatalova 2, Iatskova 1, Shigina 1, ill. Lendvai N. 2, Tiba P. 2, Varró E. 2, Lendvai Z. 1