E.ON Női OB I: a Ferencvárosé a bronzérem

2021. április 21. 13:34

A klub női csapata története során először szerzett érmet az élvonalbeli bajnokságban. A világ- és Európa-bajnok Takács Orsolya utolsó mérkőzését játszotta a BVSC-ben.

Az első mérkőzéshez hasonlóan izgalmas, fordulatos mérkőzést játszott a Ferencváros és a BVSC a női bajnokság bronzérméért vívott párharcban. Az első találkozón 5 méteresekkel tudott nyerni Béres Gergely csapata a Szőnyi úton úgy, hogy a rendes játékidőben zuglói oldalon csak Leimeter Dóra és Farkas Tamara talált be.

Most jobban megoszlottak a gólok BVSC-részről (5-3-nál két góllal mentek a vendégek), ezzel együtt az utolsó negyedben el tudott lépni a Fradi. 8-6 után a BVSC még egyenlíteni tudott a harmadik negyedben, de a záró szakasz valóban a hazaiakról szólt: Pőcze Panna, Kövesdi Vivien, Vályi Vanda és Tóth Csabai Dóra volt eredményes, így a mérkőzést 12-9-re nyerte meg a Ferencváros, megszerezve így a bronzérmet a negyedik helyek után.

Fotó: Fradi Média

A BVSC csapatában a válogatottól már korábban visszavonult Takács Orsolya utolsó bajnoki mérkőzését játszotta, ezentúl már csak a medence partjáról segíti szeretett sportágát (például a magyar válogatott csapatvezetőjeként).

E.ON Női OB I., a 3. helyért, 2. mérkőzés:

FTC Telekom Waterpolo-BVSC-Zugló 12-9 (3-2, 2-3, 3-3, 4-1)
Tóth Csabai 3, Kövesdi 2, Illés A. 2, Vályi V. 2, Máté, Pőcze, Kuna, illetve Takács O. 2, Leimeter 2, Mészáros K., Alaksza D., Kele, Gémes, Gyöngyössy

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0, az FTC javára.

A 7. helyért:

SZTE-Szeged-Tigra-ZF-Eger 7-10 (1-2, 2-2, 3-4, 1-2)
GÓlszerzők:
Ráski 2, Miklós, Tátrai, Bicskei, Ármai, Botka, illetve Czigány 3, Menczinger 2, Hertzka O. 2, Katona, Dobi, Szmodics

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0, az Eger javára.