E.ON Férfibajnokság, 27. forduló: Kiss Csaba - utolsó szegedi meccs, gólok, siker

2021. április 14. 21:15

A balkezes Európa-bajnoknak a Tatabánya elleni mérkőzés volt az utolsó hazai medencében, mindezt jó játékkal, győzelemmel tette emlékezetessé a csapat. Kiss Csaba a szezon után a szegediek edzője lesz. A negyedik helyért zajló versenyfutásban már 4 ponttal vezet a BVSC a Vasas előtt. Varga Dénes pedig visszatért a medencébe.

A Szeged a leendő vezetőedző, a hazai medencében utolsó mérkőzését játszó Kiss Csaba kettő, Baj Marcell egy góljával 3-3 után lépett el 6-3-ra a Tatabánya ellen, és ezt az előnyét taktikusan őrizve végül 11-9-cel megszerezte a három pontot. A győztes klub ezekkel a sorokkal búcsúztatta az Európa-bajnokot: „Köszönjük, Kiss Csabi! Ez a nap, 2021. április 14. örökre emlékezetes marad mindenki számára. Ez volt az utolsó hazai OB I-es meccsed, amit szeretett klubodban játszottál. Elbúcsúztunk Tőled, szerencsére nem szakadsz el tőlünk, nem is tudnál, mert mindig kötődtél hozzánk. Új kihívás vár rád, edzőnk leszel, immár majd a partól irányítasz minket. Csabi! Ezer hála, amit értünk tettél. A gólokért, a gólpasszokért, a blokkokért, a győzelmekért, a tanácsaidért, azért, amit a szegedi férfi vízilabdacsapatért tettél. Jár a taps, de jó lett volna ezen a meccsen téged megünnepeltetni, de ami késik, az nem marad el, mert megérdemled majd, hogy az a közönség, amely szintén kedvelt és tisztelt felállva megtapsoljon."

A Szentes Fülöp Bence jó játékával fokozatosan lépett el a KSI vendégeként, 12-7-re vezetett három negyed után, így belefért számára, hogy a záró etapban a hazaiak 2-1-re voltak jobbak - Pellei Csaba együttese 13-9-re győzött.

Az Eger Kovács Gábor vezérletével hamar elhúzott otthon a Pécstől (5-1-es első negyed után 8-3 állt a nagyszünetben az eredményjelző táblán), és a folytatásban a vendégek ugyan összekapták magukat, a hevesiek győzelme nem forgott veszélyben, ráadásul a záró menetet újfent a házigazda dominálta, így lett 18-11 a vége.

A Debrecen sokáig remekül pólózva dominált a Kaposvár ellen, a harmadik negyed közepén 11-7-re vezetett. Ám ekkor beindult Juhász-Szelei Norbert és David Mijics, előbbi négy, utóbbi két gólt rámolt be a meccs utolsó tíz percében, s miután a hazaiaknak semmi sem sikerült, 0-6-os szériát jegyezhettünk fel, avagy 13-11-re a somogyiak nyertek.

Az OSC ellenállhatatlanul, 5-1-es első negyeddel kezdte a Honvéd elleni találkozót, ám a folytatásban összeállt a vendégek védekezése, a világbajnok Decker Attila remekül védett (62%-ig jutott), Ekler Bendegúz folytatta az utóbbi időben mutatott hatékony támadójátékát, így aztán Szivós Márton együttese egyre közelebb jutott, majd egyenlíteni is tudott. Az izgalmas végjátékban aztán nem jutottak dűlőre a felek, így megosztoztak a pontokon (10-10).

Az elődöntőbe jutásért még harcoló, talán az utolsó szalmaszálba kapaszkodó Vasas kitett magáért a Szolnok ellen, hol egy, hol két góllal vezetett! A vendégek csupán a 22. percben tudtak egyenlíteni, majd Nagy Ádám és Konarik Ákos góljaival rögvest elléptek 9-7-re. Igen ám, de Vad Lajos csapata nem esett össze, Szava Randjelovics és Bedő Krisztián révén egyenlítettek, és végig partiban voltak. A végén azonban a rutinosabb szolnokiak jobban hajráztak, Radomir Drasovics és Filip Filipovics góljaival 11-9-re nyertek. Hazai oldalon Braniszlav Mitrovics 10/21-gyel (48%), a túloldalt Nagy Viktor 11/20-szal (55%) zárt a kapuban.

Az angyalföldiek vereségét jól használta ki az ellenlábas, nagy formában pólózó BVSC, amely Gyárfás Tamás (6 gól) és Csapó Miklós (5 gól) remeklésével 21-12-re kiütötte a Miskolcot, s így már négypontos az előnye a negyedik helyen.

A címvédő FTC az első két negyedet kettő, a harmadik-negyediket egy-egy góllal megnyerve gyűrte le az UVSE-t (amelyben Vigvári Vince 5 gólt lőtt), de ami enné is érdekes, hosszú idő után visszatért a medencébe Varga Dénes, aki gólt is jegyzett a partin.

E.ON Férfibajnokság, 27. forduló
2021. április 14., szerda

Szegedi VE-Tatabánya VSE 11-9 (2-1, 4-3, 3-2, 2-3)
Gólszerzők: Kiss Cs. 2, Boros 2, Tóth Gy. 2, Sánta 1, Farkas 1, Palotás 1, Kürti 1, Baj 1, ill. Keresztúri 3, Máthé 2, Polovic 2, Szőke 1, Nagy N. 1

KSI SE-Metalcom-Szentes 9-13 (2-4, 2-3, 3-5, 2-1)
Gólszerzők: Pető 3, Szalai 2, Szépfalvi 1, Nagy Á. 1, Országh 1, Pocsai 1, ill. Fülöp 3, Takács J. 3, Garancsy 2, Pellei K. 1, Kürti-Szabó 1, Bozó 1, Hegedűs 1, Somogyi 1

Tigra-ZF-Eger-PVSK-Mecsek Füszért 18-11 (5-1, 3-2, 4-5, 6-3)
Gólszerzők: Kovács G. 5, Murisics 3, Rádli 3, Baksa 2, Török 1, Szőke 1, Szalai 1, Lőrincz B. 1, Vogel, ill. Sólyom 4, Zerinváry 2, Csaba 2, Csorba 2, Gaszt 1

Debreceni VE-Kaposvári VK 11-13 (3-2, 4-3, 4-5, 0-3)
Gólszerzők: Macsi P. 3, Smitula 2, Süveges 1, Zsilák 1, Macsi M. 1, Oltean 1, Tőzsér 1, Nagy N. 1, ill. Juhász-Szelei 4, Vindisch 3, Mijics 3, Berta 1, Langiewicz 1, Jajcsinovics 1
(Teljes jegyzőkönyv: itt

OSC-Újbuda–Budapesti Honvéd 10-10 (5-1, 0-2, 3-2, 2-5)
Burián 3, Csacsovszky 1, Bundschuh 1, Erdélyi 1, Hárai 1, Várnai 1, Manhercz 1, Sziládi 1, ill. Ekler 4, Hosnyánszky 2, Kevi 2, Gregor 1, Szirányi 1

FTC-Telekom Waterpolo-UVSE-Hunguest Hotels 14-8 (3-1, 4-2, 4-3, 3-2)
Gólszerzők: Vámos 3, Fountoulis 3, Constatin-Bicari 3, Sedlmayer 1, Zalánki 1, Varga D. 1, Nyíri 1, Varga B. 1, ill. Vigvári Vince 5, Lehoczky 1, Molnár E. 1, Barics 1

BVSC-Zugló-PannErgy-Miskolc 21-12 (3-2, 3-4, 6-3, 9-3)
Gólszerzők: Gyárfás 6, Csapó 5, Pásztor 3, Mészáros Cs. 2, Nagy M. 2, Irmes 1, Ágh 1, Tátrai 1, ill. Magyar 2, Biros B. 2, Sisán 2, Tamir 2, Hornyák 1, Lukács 1, Vismeg Zs. 1, Vismeg B. 1

A-Híd-VasasPlaket-Szolnoki Dózsa 9-11 (3-1, 2-3, 3-5, 1-2)
Gólszerzők: Randjelovics 3, Bátori 1, Bedő 1, Szatmári 1, Vadovics 1, Simon 1, Bóbis 1, ill. Nagy Á. 3, Konarik 3, Drasovcs 2, Filipovics 2, Teleki 1