Férfi Bajnokok Ligája: FTC – 11 és 11 után 12, harmadszor is győzelem

2021. március 4. 20:00

Az FTC a montenegrói Jadran Herceg Novi ellen folyatta jó sorozatát, 12-5-re győzött a Duna Arénában. Folytatás pénteken 16:30-tól a Brescia elleni rangadón!

Nyilvánvalóan a harmadik napon már jelentősen érzékelni lehetett a csapatokon a kemény terhelést, ugyanakkor még így sem lehetett kérdéses a Duna Arénában a három csütörtöki győztes kiléte. Azok után, hogy a Brescia és a Barceloneta begyűjtött a három pontot, az FTC következett.

Varga Zsolt együttese azzal a montenegrói Jadran Herceg Novival játszott, amelyet decemberben 11-2-re győzött le. Hogy ezúttal sem okozhat gondot a rivális, már az első negyedben eldőlt, amikor Fontoulis, Vigvári, Német és Pohl találataival 4-1-re vezettek a hazaiak. És ugyan a másodikban felkapaszkodott egy gólra az ellenfél, Vigvári vágott még kettőt, és visszaállt a megnyugtató hármas különbség.

ftc_jhn_1-4.jpg A magyar bajnok fordulás után is érezhető takarékossággal, sokat cserélve haladt célja felé - Vigvárit emelhetjük ki, aki negyedik gólját is megszerezte. A záró etapot a 3-1-es harmadik szakasznak hála 9-4-ről kezdhette az FTC, s ezúttal a két 11 lőtt gólos meccs után eljutott 12-ig, de ami a lényeg: magabiztosan hozta a partit.

Folytatás pénteken 16:30-tól a Brescia elleni rangadón!

Varga Zsolt, az FTC vezetőedzője: Fontos volt, hogy összeszedettek maradjunk, és folytassuk azt a fegyelmezett játékot, amelyet az előző két napon mutattunk. Igazán tetszett a védekezésünk, nagyon szorosan zártunk, és szinte az egész mérkőzésen jól mozogtunk. Erre építhetünk a pénteki, Brescia elleni rangadón és a következő hetekben is."

Petar Radanovics, a Jadran Herceg Novi vezetőedzője: „Sok tapasztalatot gyűjtöttünk a Ferencváros ellen, amely nemcsak jobb csapat nálunk, hanem a játékosai egyénileg is jóval erősebbek és nehezebbek a mieinknél. Ezt a mi fiatal csapatunk nem igazán tudta kezelni, az erőnk közel két negyedre volt elegendő, de el kell fogadnunk, hogy ez a realitás."

Vogel Soma, az FTC kapusa: „Olyan mérkőzés volt, amilyenre számítottunk. Láttuk a montenegróiak előző két meccsén, hogy sokkal összeszedettebben játszanak, mint amikor legutóbb találkoztunk. Rengeteg lövés jött a kapumra, mert igyekeztünk zónavédekezéssel megakadályozni a kiállításokat. Jobban bírtuk erővel a mérkőzés második felét, ez döntött."

Vigvári Vendel, az FTC játékosa: „Nem könnyű ilyen fiatalon a Bajnokok Ligájában játszani, az első két napon küszködtem, de a támogató üzenetek és az edzőmtől kapott tanácsok átlendítettek a holtponton. Úgy érzem, egyre jobb formában vagyunk a nehézségek ellenére is, pénteken jobb eredményt szeretnénk elérni a Brescia ellen, mint legutóbb tettük."

watch?v=B-VH4w8W4yA 2021. március 2-5.
Résztvevők: FTC-Telekom Waterpolo, CNA Barceloneta (spanyol), Jadran Herceg Novi (montenegrói), Waspo Hannover (német), Dinamo Tbilisi (grúz), AN Brescia (olasz)

6. forduló - március 4.
FTC-Telekom Waterpolo-Jadran Herceg Novi (montenegrói) 12-5 (4-1, 2-2, 3-1, 3-1)
Gólszerzők: Vigvári Vendel 4, Fountoulis 2, Jaksics 2, Jansik Sz. 2, Pohl 1, Német 1, ill. D. Radovics 2, Averka 1, Muscat 1, V. Radovics

Brescia-Tbilisi 14-6
Barceloneta-Hannover 12-8

Az állás: 1. Barceloneta 15, 2. Brescia 15, 3. FTC 15, 4. Waspo Hannover 3, 5. Jadran Herceg Novi 3, 6. Tbilisi 3

7. forduló - március 5.
Tbilisi-Barceloneta, 14:00
Brescia-FTC, 16:30
Hannover-Herceg Novi, 19:00

A-csoport (Ostia)
2021. március 1-4.
Résztvevők: Olympiakosz Pireusz (görög), CC Oritigia (olasz), Spandau 04 Berlin (német), Jug Dubrovnik (horvát), Pro Recco (olasz), CN Marseille (francia)

Recco-Ortigia 10-3

Az állás: 1. Pro Recco 21, 2. Jug Dubvrovnik 15, 3. Olympiakosz 10, 4. Marseille 7, 5. Spandau 5, 6. Ortigia 3

Főtábla - a további program:

3. torna: 2021. április 19-22. (a 8-10. forduló) - a B-csoport egy nappal később kezd

A nyolcas döntőt 2021. június 3-5. között Hannoverben rendezik.

Az E.ON az MVLSZ kiemelt partnere a LEN Bajnokok Ligája sorozat megrendezésében.