Férfi Bajnokok Ligája: FTC - higgadtan, taktikusan, hátul összezárva

2021. március 3. 17:31

A magyar bajnok a védekezésre helyezte a hangsúlyt, így 11-4-re nyert a Dinamo Tbilisi ellen. Folytatás csütörtökön 19 órától a montenegrói Jadran Herceg Novi ellen (M4 Sport).

A Duna Arénában zajló buboréktorna második játéknapja szomorúan indult, az első mérkőzés közben érkezett a hír: 51 éves korában elhunyt a szerb Nenad Golijanin, a LEN nemzetközi játékvezetői karának megbecsült tagja.

A játékvezetők körében csak Gogiként ismert szakember emlékére a budapesti mérkőzéseken tevékenykedő játékvezetők és zsűritagok szerdától fekete gyászszalaggal dolgoznak. Dejan Perisic a torna delegátusa a Ferencváros mérkőzése után megköszönte a magyar szövetség, a játékvezetők és a közreműködők szolidaritását.

Gyászszalaggal emlékezünk Nenad Golijaninra

Szerdán a spanyol elitalakulat, a Barceloneta bravúros keddi legyőzése után a pillanatnyilag csoportutolsó grúz Dinami Tbilisi várt a Ferencvárosra a Duna Arénában. Varga Zsolt vezetőedző a meccsekeretbe ezúttal nevezte Vámos Mártont és Nicolas Constantin-Bicarit is, a kapuba pedig ezúttal Vogel Soma állt.

Tekintettel arra, hogy a 4 nap/4 meccs nem kis feladatot ró a csapatokra, a magyar bajnok értelemszerűen ezt a találkozót taktikusan, az átlagosnál talán kisebb energiaigénnyel kívánta lehozni, nem volt, nem lehetett szükség az őrületes iramra. Ettől függetlenül hamar kirajzolódtak az erőviszonyok: már a lassított első negyedet 5-0-ra nyerte meg a csapat... Az első kettőt a balkezes sztárkülönítmény, Zalánki és Vámos lőtte, jött két találat Vigváritól, majd Fountoulis is hozzászólt a partihoz.

din_ftc_1-33.jpg A korábban Egerből jól ismert Vapenski találata a 11. percben „fájt" Vogelnek, a hiányzó blokk miatt kesergett, ami jól mutatta, sokáig szerette volna megőrizni kapuját a góltól. Persze ez a találat nem osztott, nem szorzott, hiszen Constantin-Bicari, Jansik és Sedlmayer hármasa volt a válasz.

Az FTC sokat gyakorolhatta az emberhátrányos helyzeteket, kétszer kettős hátrányban védekezett, ahogy mondani szokták, a célnak megfelelő volt a csata. A csata, amelyet a nagyszünet után a zöld-fehérek érthetően még takarékosabbra vettek, ezáltal tudta a harmadik etapot 2-1-re megnyerni a grúz együttes. A negyedik negyedben visszaállt a Fradi-dominancia, 2-1-re hozta le a társaság, s 11-4-gyel szerezte meg a három pontot.

Folytatás csütörtökön 19 órától a montenegrói Jadran Herceg Novi ellen.

Varga Zsolt, az FTC vezetőedzője: „Ezen a mérkőzésen csak a három pont számított, semmi más. Óvatosnak kellett lennünk, hiszen a csapat általános állapota mesze van az ideálistól. Azt követően, hogy a koronavírus-járvány másodszor is elérte a csapatunkat, egyszerűsíteni kellett a játékunkon, vissza kellett térnünk az alapokhoz. Úgy tűnik, megtanultuk a leckét, ez tette könnyeddé a meccset, ami nagy előny a jelenlegi a helyzetünkben.”

Dejan Sztanojevics, a Tbilisi vezetőedzője: „Ez a meccs jobban sikerült, mint az előző napi, különösen a második félidőben, de látni kell, hogy reálisan hol van a helyünk ebben a mezőnyben. Igyekeztünk elkerülni, hogy könnyű gólokat kapjunk, ezt több-kevesebb sikerrel megoldottuk, de a jövőben ennél is jobban kell koncentrálnunk.”

2021. március 2-5.
Résztvevők: FTC-Telekom Waterpolo, CNA Barceloneta (spanyol), Jadran Herceg Novi (montenegrói), Waspo Hannover (német), Dinamo Tbilisi (grúz), AN Brescia (olasz)

A program
4. forduló - március 2.
FTC-Telekom Waterpolo-CNA Barceloneta (spanyol) 11-10
Hannover-Tbilisi 10-3
Herceg Novi-Brescia 6-11

5. forduló - március 3.

Dinamo Tbilisi (grúz)-FTC-Telekom Waterpolo 4-11 (0-5, 1-3, 2-1, 1-2)
Gólszerzők: Vapenski 2, Bitadze 1, Vasic 1, ill. Vámos 2, Vigvári Vendel 2, Jansik Sz. 2, Constantin-Bicari 2, Sedlmayer 1, Zalánki 1, Fountoulis 1

Brescia-Hannover 19-11
Herceg Novi-Barceloneta 9-12

Az állás: 1. Barceloneta 12, 2. Brescia 12, 3. FTC 12, 4. Waspo Hannover 3, 5. Jadran Herceg Novi 3, 6. Tbilisi 3

2021. március 1-4.
Résztvevők: Olympiakosz Pireusz (görög), CC Oritigia (olasz), Spandau 04 Berlin (német), Jug Dubrovnik (horvát), Pro Recco (olasz), CN Marseille (francia)

Ortigia-Olympiakosz 8-10

Az állás: 1. Pro Recco 18, 2. Jug Dubvrovnik 15, 3. Olympiakosz 9, 4. Marseille 4, 5. Spandau 4, 6. Ortigia 3

7. forduló - március 4.
Marseille-Dubrovnik, 15:15
Olympiakosz-Spandau, 17:45
Recco-Ortigia, 20:15
Főtábla - a további program:

3. torna: 2021. április 19-22. (a 8-10. forduló) - a B-csoport egy nappal később kezd

A nyolcas döntőt 2021. június 3-5. között Hannoverben rendezik.

Az E.ON az MVLSZ kiemelt partnere a LEN Bajnokok Ligája sorozat megrendezésében.