Örömpóló, tornagyőzelem - tovább a tokiói úton!

2021. január 24. 21:29

A trieszti olimpiai kvalifikációs torna fináléjában a Bíró Attila irányította női válogatottunk 13-11-re legyőzte Hollandiát, így a selejtező győzteseként zárt.

Ki az örömpólót, ki a presztízst emelte ki, viszont senki sem jósolt kemény, hovatovább durva csatát - nem véletlenül. Az összecsapásnak tétje nem volt, és nem csak azért, mert mindkét csapat elérte célját az elődöntő megnyerésével, hanem azért sem, mert az olimpiai sorsolás során a kiírás alapján egy kalapba kerül a két együttes.

Ennek megfelelően valóban afféle hurrávízilabda zajlott a trieszti medencében (fél órával később kezdődött a találkozó a kiírt 20 óránál...), a védekezésen mindkét oldalon érezhető volt, hogy jóval kevesebb a kontakt, csak sorjáztak a lövések.

Az első félidő tehát a nyugodtság jegyében telt, végig a mieink vezettek, a rivális rendre egyenlített, majd 4-4 után Leimeter Dóra és Szücs Gabriella góljával először vezettünk kettővel. A nagyszünetre végül 6-5-tel mehettünk.

Fordulás után Magyari Alda helyett Gangl Edina érkezett a kapuba (Hollandia szinte negyedenként cserélte kapusait), s 6-6 után Garda Krisztina második bombája, két Rybanska Natasa-villanás és a megszokott Keszthelyi Rita-varázslat után 10-6-ra vezetett csapatunk. Innen felzárkózott az ellenfél 10-8-ra, így jókor jött Illés Anna találata.
watch?v=MrSgLrgoZh0&feature=youtu.be
A záró etapban is válogatottunk dominált inkább, Garda harmadik találatával 12-9 állt a táblán, nem volt sok izgalom. A vége 13-11 lett, avagy tornagyőztesként zárt csapatunk.

A harmadik helyet Görögország szerezte meg, amely 10-4-re ütötte ki a szétesett Olaszországot; a görögök még abban bízhatnak, hogy Dél-Afrika nem vállalja az indulást Tokióban, így a helyére léphetnek.

Női olimpiai selejtező, Trieszt - 2021. január 19-24.

Görögország-Olaszország 10-4
Hollandia-Magyarország 11-13 (3-4, 2-2, 3-5, 3-2)
Gólszerzők: van der Kraats 5, Keuning 3, M. Megens 1, van der Sloot 1, Sleeking 1, ill. Garda 3, Keszthelyi 2, Leimeter 2, Rybanska 2, Gurisatti 1, Szücs 1, Parkes 1, Illés 1