Férfi Eurokupa: Szolnok - 20; BVSC - 18; OSC - 15

2020. december 4. 19:16

A csoportmérkőzések első fordulójában a három medencébe ugró magyar csapat gólerős játékkal győzött. Zsivko Gocics együttese otthon a spanyol Terrassát, Szűcs Levente csapata Barcelonában a görög Panioniost, míg Varga Dániel alakulata Kranjban a szerb Crvena Zvezdát múlta felül.

Barcelonában kezdődött el számunkra a sorozat csoportköre, a péntektől vasárnapig tartó meccsdömping. Az A-csoportban a BVSC 16 órakor ugrott medencébe, és három negyedig szoros csatában, de vezetett a görög Panionios ellen. A záró etapban azonban beindult a zuglói henger, Szűcs Levente csapata támadásban feltartóztathatatlannak bizonyult, ezáltal Nagy Márton hat, Gyárfás Tamás négy gólig jutott, a csapat 18-ig, avagy az utolsó negyedben megduplázta góljai számát. A társaság szombaton a másik találkozón a francia Tourcoinggal 12-12-es döntetlent vívó házigazda spanyolok ellen játszik.

A C-csoportban az OSC Szlovéniában, Kranjban kezdte meg szereplését: Varga Dániel csapata az első negyedben a duplázó Erdélyi Balázs vezérletével 5-0-s etappal nyitott a szerb Crvena Zvedza ellen, majd Burián Gergő és Hárai Balázs révén a második menet elején rátett két gólt az előnyre, így 7-0-ra vezetett. Nem volt sok kérdés, végül magabiztosan, 15-5-re nyert a remekül védekező csapat, amely szombaton a 20-9-es sikerrel kezdő francia CN Noisy ellen játszik.

A Szolnok a G-csoportban odahaza fogadja ellenfelit, pénteken az OSC Bajnokok Ligája-selejtezőcsoportjából jól ismert spanyol CN Terrassát. Zsivko Gocics alakulata már az első félidőben 11 lőtt gólnál járt (Filip Filiopovics triplázott, de Nagy Ádám és Szeghalmi Zsombor is duplázott két negyed alatt), igazm kapott közben hét gólt. Győzelme nem forgott veszélyben, noha a 14-9-ről utolsó negyedben három találatra felzárkózott a rivális, akit végül az ötig jutó Filipovics vezérletével sikerült úgymond megtörni (20-14). A Szolnok szombaton a görög Smirnist 8-7-re legyőző francia Strasbourg ellen folytatja.

A három csapatos zágrábi F-csoportban az Eger szombaton a montenegrói Primorac Kotor ellen kezd.

Férfi Eurokupa, csoportmérkőzések

A-csoport (Barcelona): CN Barcelona (spanyol), Tourcoing (francia), BVSC-Zugló, Panionios (görög)

December 4., péntek
BVSC-Zugló-Panionios 18-9 (4-3, 3-3, 2-1, 9-2)

Gólszerzők: Nagy M. 6, Gyárfás 4, Ágh 2, Kovács P. 2, Mészáros M. 2, Pásztor 1, Sugár 1, ill. Barakat 3, Spooner 1, Braimis 1, Gavalis 1, Kalaitzis 1, Dimou 1, Kapetanakis 1

CN Barcelona-Tourcoing 12-12