Utánpótlás nyári kupák: kialakult a négyes döntők mezőnye

2020. július 30. 11:33

A Pécs, az UVSE, a BVSC és a KSI két-két csapattal érdekelt a jövő heti, Hajós Alfréd Sportuszodában rendezett döntőkben.

Véget értek az országos nyári kupák csoportküzdelmei, három szerdán át játszottak a fiatalok, ez alapján alakult ki a végeredmény. A csoportok győztesei jutottak tovább, ők játszhatnak az érmekért a jövő héten.

Az ifiknél fordult elő csupán, hogy mindegyik csoportban hibátlanul végzett az első helyen a győztes, a Ferencváros, az UVSE, a KSI és a BVSC nagy csatát vív majd a négyes döntőben, amely így roppant izgalmasnak ígérkezik.

A serdülőknél a legérdekesebb helyzet a D-csoportban alakult ki, ahol három csapat is 6 ponttal végzett, a gólkülönbség a Szentesnek kedvezett, így ők is utazhatnak a fővárosba.

A C-csoport szerdai rangadóján a Vasas és a KSI rendkívül izgalmas meccset vívott, eleinte a KSI tartott előrébb, de visszajött a Vasas, és az utolsó pillanatig is egálra állt a derbi, végül egy góllal a Keszthelyi Tibor vezette sportiskolások nyertek - fel is lélegezhetnek. Ezzel együtt komoly riválisaik lesznek: a Ferencvárost legyőző (a zöldek a zárónapon a Szombathely ellen is vereséget szenvedtek) Pécs, az UVSE, valamint a már említett szentesiek.

A gyermek korosztályban is révbe értek a pécsiek, és itt visszavágott a Vasas a KSI-nek, így a piros-kékek is képviseltetik magukat a négyes döntőkben. Kovács Róbert csapata büntetőkkel ment tovább Dávid Zoltán KSI-jével szemben - szintén nagy meccs volt.

Nemcsak a Vasas és a Szentes, hanem az Eger is érdekelt lesz a Hajósban a „duplázók" mellett, hiszen a gyermekcsapat 15-11-re legyőzte az UVSE-t, így elhappolta a sárga-lilák elől a „mesterhármas" lehetőségét.

Lemhényi Dezső Országos Vízilabda Ifjúsági Kupa, 3. csoportkör:

A-csoport:
Blamax-Kaposvári VK-PSN Zrt. Sportiskola 9-12
FTC-Telekom-AVUS Szombathely 22-10

A csoport végeredménye:
1. FTC-Telekom Waterpolo 9 pont
2. PSN Zrt. Sportiskola 6 pont
3. AVUS Szombathely 3 pont
4. Blamax-Kaposvári VK 0 pont

B-csoport:
ZF-Eger-UVSE-Hunguest Hotels 6-17
Budapesti Honvéd-PannErgy-Miskolci VLC 14-12

A csoport végeredménye:
1. UVSE-Hunguest Hotels 9 pont
2. Budapesti Honvéd 6 pont
3. ZF-Eger 3 pont
4. PannErgy-Miskolci VLC 0 pont

C-csoport:
Vasas SC-KSI SE 6-20
Debreceni VSE-Szolnoki Dózsa 15-12

A csoport végeredménye:
1. KSI SE 9 pont
2. Vasas SC 6 pont
3. Debreceni VSE 3 pont
4. Szolnoki Dózsa 0 pont

D-csoport:
Szegedi Vízipóló Suli BVSC-Zugló 10-16
OSC Újbuda-Legrand-Szentes 10-6

A csoport végeredménye:
1. BVSC-Zugló 9 pont
2. OSC Újbuda 6 pont
3. Legrand-Szentes 3 pont
4. Szegedi Vízipóló Suli 0 pont

A négyes döntőben jutott: FTC-Telekom Waterpolo, UVSE-Hunguest Hotels, KSI SE, BVSC-Zugló

Vízvári György Országos Serdülő Vízilabda Kupa:

A-csoport:
Blamax-Kaposvári VK-PSN Zrt. Sportiskola 6-10
FTC-Telekom Waterpolo-AVUS Szombathely 7-8

A csoport végeredménye:
1. PSN Zrt. Sportiskola 9 pont
2. AVUS Szombathely 6 pont
3. FTC-Telekom Waterpolo 3 pont
4. Blamax-Kaposvári VK 0 pont

B-csoport:
ZF-Eger-UVSE-Hunguest Hotels 9-13
Budapesti Honvéd-PannErgy-Miskolci VLC 15-5

A csoport végeredménye:
1. UVSE-Hunguest Hotels 9 pont
2. Budapesti Honvéd 6 pont
3. ZF-Eger 3 pont
4. PannErgy-Miskolci VLC 0 pont

C-csoport:
Vasas SC-KSI SE 11-12
Debreceni VSE-Szolnoki Dózsa 17-15

A csoport végeredménye:
1. KSI SE 9 pont
2. Vasas SC 6 pont
3. Debreceni VSE 3 pont
4. Szolnoki Dózsa 0 pont

D-csoport:
Szegedi Vízipóló Suli-BVSC-Zugló 11-16
OSC Újbuda-Legrand-Szentes 11-13

A csoport végeredménye:
1. Legrand-Szentes 6 pont
2. BVSC-Zugló 6 pont
3. Szegedi Vízipóló Suli 6 pont
4. OSC Újbuda 0 pont

A négyes döntőbe jutott: PSN Zrt. Sportiskola, UVSE-Hunguest Hotels, KSI SE, Legrand-Szentes

Szívós István Országos Gyermek Vízilabda Kupa:

A-csoport:
Blamax-Kaposvári VK-PSN Zrt. Sportiskola 9-16
FTC-Telekom-AVUS Szombathely 18-8

A csoport végeredménye:
1. PSN Zrt. Sportiskola 9 pont
2. FTC-Telekom Waterpolo 6 pont
3. Blamax-Kaposvári VK 3 pont
4. AVUS Szombathely 0 pont

B-csoport:
ZF-Eger-UVSE-Hunguest Hotels 15-11
Budapesti Honvéd-PannErgy-Miskolci VLC 21-15

A csoport végeredménye:
1. ZF-Eger 9 pont
2. UVSE-Hunguest Hotels 6 pont
3. Budapesti Honvéd 3 pont
4. PannErgy-Miskolci VLC 0 pont

C-csoport:
Vasas SC-KSI SE 15-13
Debreceni VSE-Szolnoki Dózsa 12-18

A csoport végeredménye:
1. Vasas SC 9 pont
2. KSI SE 6 pont
3. Szolnoki Dózsa 3 pont
4. Debreceni VSE 0 pont

D-csoport:
Szegedi Vízipóló Suli-BVSC-Zugló 9-15
OSC Újbuda-Legrand-Szentes 19-5

A csoport végeredménye:
1. BVSC-Zugló 9 pont
2. OSC Újbuda 6 pont
3. Szegedi Vízipóló Suli 3 pont
4. Legrand-Szentes 0 pont

A négyes döntőbe jutott: PSN Zrt. Sportiskola, ZF-Eger, Vasas SC, BVSC-Zugló

A négyes döntők programja:

Szívós István Országos Gyermek Vízilabda Kupa

Augusztus 4., kedd:
9 óra: 1. elődöntő
10:30: 2. elődöntő
13:30: bronzmérkőzés
15 óra: döntő

Lemhényi Dezső Országos Ifjúsági Vízilabda Kupa

Augusztus 5., szerda:
9 óra: 1. elődöntő
10:30: 2. elődöntő
13:30: bronzmérkőzés
15 óra: döntő

Vízvári György Országos Serdülő Vízilabda Kupa

Augusztus 6., csütörtök:
9 óra: 1. elődöntő
10:30: 2. elődöntő
13:30: bronzmérkőzés
15 óra: döntő



BENU Férfi Magyar Kupa

KSI SE - METALCOM SZENTES

2020. júl. 31. 19:00

BENU Férfi Magyar Kupa

ZF-Eger - Szolnoki Dózsa

2020. júl. 31. 20:30

BENU Férfi Magyar Kupa

SZVE - Kaposvári VK

2020. aug. 01. 18:15

BENU Női Magyar Kupa

FTC Telekom - UVSE Hunguest Hotels

2020. aug. 11. 18:00

BENU Női Magyar Kupa

BVSC-Zugló - DUE-Maarsk Graphics

2020. aug. 11. 19:30

BENU MK, 2. nap, 2020.07.27., Hajós-uszoda (Fotók: Stuber Sándor/vlv.hu)
BENU MK, 2. nap, 2020.07.26., Tatabánya (Fotók: Monoki Nikolett/vlv.hu)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok