BENU Férfi Magyar Kupa: 270 góllal kezdődött az idény!

2020. július 25. 18:55

Szombaton, négy helyszínen, a fővárosban, Szegeden, Kaposváron és Tatabányán 12 mérkőzéssel elkezdődött a sorozat – bemutatkozások, szép gólok, remek meccsek! Folytatás vasárnap újabb 12 partival, ebből az M4 Sport kettőt, és az MVLSZ szintén kettőt élőben közvetít!

… és akkor elkezdődött a szezon! A szezon, amely nyitott medencékben, nyáron indult, s amelynek első gólját a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában a miskolciak játékosa, Biros Barnabás szerezte. A fiatal pólós a C-csoport nyitómeccsén hozzátett még hármat, így az ötgólos Magyar Mártonnal együtt kilencet lőtt a duó, hozzájárulva ezzel a KSI elleni 16-9-es sikerhez. A csoport másik délelőtti mérkőzésén a címvédő FTC meg sem állt 25-ig (ebből a Debrecenből igazolt up-válogatott Fekete Gergő ötöt lőtt), így húsz góllal győzte le a Pécset. A KSI ellen 22-7-re nyert délután Varga Zsolt csapata, ezen a partin egy másik igazolt tehetség, Vigvári Vendel lőtt egy ötöst. A minden bizonnyal a csoport második helyéért küzdő Miskolc és a Pécs látványos, 16 gólt hozó összecsapáson nem bírt egymással, így még bármi megtörténhet vasárnap.

Fotó: Dobos Sándor

Eközben Szegeden (a helyszínről az MVLSZ élőben közvetített) Varga Dániellel a kispadon az OSC mutatkozott be – a Debrecen ellen 14-4-re nyertek a fővárosiak, az Európa-bajnok Erdélyi Balázs volt a legeredményesebb a maga négy találatával. A Szeged a harmadik negyed remeklésével egyenlített, de miután a Szentes ismét újítani tudott, Lajkó Márton vezérletével 14-9-re nyerte a csongrádi derbit. Pellei Csaba alakulata a délutáni mérkőzésen úgy tűnt, biztosan nyer, ám a Debrecen 10-7 után közel állt az egyenlítéshez is, végül azonban a szentesiek örülhettek, akik soraiban Garancsy András hat találatot jegyzett. Az OSC este a Szeged ellen zárt fölényes, 17-4-es győzelemmel.

A tatabányai csoportban (ahonnan az M4 Sport élőben közvetített) az Eger fölényesen győzte le a házigazdát (a 16-9-es győzelemből Baksa Benedek négy góllal vette ki a részét), majd a fővárosi rangadón a Vasas 9-6-ra verte a Honvédot. Vad Lajos együttese 4-4 után lépett rá a gázpedálra, gyönyörű gólokkal (Drasko Brguljan, Vadovics Viktor, Bedő Krisztián) lépett el 7-4-re, miközben Hosnyánszky Norbert a lécre lőtt egy ötméterest. A Honvéd bemutatkozó edzője, Szivós Márton igyekezett felrázni csapatát, a záró negyedben mindez jól sikerült, de a Vasas voltaképpen így is magabiztosan kerekedett felül.

Kaposváron a BVSC remekül tartotta magát a Szolnok ellen, olyannyira, hogy kiváló védekezéssel, Györke Zsolt remeklésével három negyed után 6-4-re vezetett! A záró etapban összeszedte magát Zsivko Gocics együttese, Filip Filipovics és Konarik Ákos találataival fordított, s végül nehezen, de 9-7-re nyert. A házigazda nagy meccset vívott a Vincze Balázs kezei alatt bemutatkozó UVSE-vel – a fővárosiak a negyedik negyedben nem kaptak gólt, ezzel a küzdelmes összecsapáson (amelyen Bencz Rolf négy gólt szerzett) 13-10-ra győztek.

watch?v=XWkYtg2hm4Y&feature=youtu.be BENU Férfi Magyar Kupa, 1. forduló, július 25-26.