Utánpótlás kupák: három klub egyelőre hibátlan!

2020. július 23. 16:57

A második fordulót rendezték meg szerdán az országos nyári utánpótlás kupákban, a KSI összesen 63 gólt szerzett három mérkőzésen. Rajtuk kívül a Vasas és az UVSE mondhatja el magáról, hogy minden korosztályban megnyerte eddig mindkét mérkőzését.

Fotó: Szegedi Vízipóló Suli

A négyfős csoportokban a csapatok egy-egy mérkőzést játszanak a csoportellenfelekkel, három játéknapon, majd a csoportgyőztesek - egy játéknapon - négyes döntőn vesznek részt, ahol A1-D1 és B1-C1 elődöntőket rendeznek délelőtt, hogy aztán délután a győztesek az aranyéremért, a vesztesek a bronzéremért küzdjenek.

Az ifiknél nem született nagy meglepetés, a KSI, a Vasas, az UVSE, a Ferencváros és a BVSC is fölényes sikerrel jelentkezett. A KSI például 24 gólt rámolt be a debreceni kapuba, míg a Szentes csak egy gólt engedélyezett megyei riválisának, a Szegednek.

A Szombathely és a Kaposvár, valamint a Miskolc és az Eger csatája volt kiélezett, a vasiak két góllal nyertek a somogyiak ellen, míg az Eger Miskolcon verte meg az MVLC-t, ezzel megőrizte esélyét a továbbjutásra. Ahhoz, hogy ez összejöjjön, az UVSE-t kellene legyőzni a harmadik körben.

Lemhényi Dezső Országos Vízilabda Ifjúsági Kupa, 2. forduló:

A-csoport:
AVUS Szombathely - Blamax-Kaposvári VK 13-11
PSN Zrt. Sportiskola - FTC-Telekom 5-12

A csoport állása:
1. FTC-Telekom 6 pont
2. PSN Zrt. Sportiskola 3 pont
3. AVUS 3 pont
4. Kaposvár 0 pont

B-csoport:
UVSE Hunguest Hotels - Budapesti Honvéd 16-7
PannErgy MVLC - ZF-Eger 11-12

A csoport állása:
1. UVSE 6 pont
2. Honvéd 3 pont
3. Eger 3 pont
4. Miskolc 0 pont

C-csoport:
KSI - Debreceni VSE 24-5
Szolnoki Dózsa - Vasas SC 8-14

A csoport állása:
1. KSI 6 pont
2. Vasas 6 pont
3. Szolnok 0 pont
4. Debrecen 0 pont

D-csoport:
Legrand-Szentes - Szegedi Vízipóló Suli 12-1
BVSC-Zugló - OSC Újbuda 19-5

A csoport állása:
1. BVSC 6 pont
2. OSC 3 pont
3. Szentes 3 pont
4. Szeged 0 pont

A serdülőknél nagy rangadót húzott be a Pécs a Fradi ellen, a többi közt az U15-ös Európa-bajnok Gaszt Roland 7 (!) góljával, így szinte továbbjutónak érezheti magát.

Hibátlan még mindig az UVSE, a Vasas és a KSI is. Az ifikkel ellentétben ebben a korosztályban a Szeged uralja a D-csoportot (szintén két sikerrel), igaz, ehhez az is kellett, hogy egy hallatlan izgalmas csatát nyerjenek meg a Szentessel szemben, 5 méteresekkel.

Vizvári György Országos Vízilabda Serdülő Kupa, 2. forduló:

A-csoport:
AVUS Szombathely - Blamax-Kaposvári VK 8-5
PSN Zrt. Sportiskola - FTC-Telekom 13-11

A csoport állása:
1. PSN Zrt. Sportiskola 6 pont
2. Ferencváros 3 pont
3. AVUS 3 pont
4. Kaposvár 0 pont

B-csoport:
UVSE Hunguest Hotels - Budapesti Honvéd 11-6
PannErgy MVLC - ZF-Eger 7-13

A csoport állása:
1. UVSE 6 pont
2. Honvéd 3 pont
3. Eger 3 pont
4. Miskolc 0 pont

C-csoport:
KSI - Debreceni VSE 26-10
Szolnoki Dózsa - Vasas SC 10-15

A csoport állása:
1. KSI 6 pont
2. Vasas 6 pont
3. Szolnok 0 pont
4. Debrecen 0 pont

D-csoport:
Legrand-Szentes - Szegedi Vízipóló Suli 16-17
BVSC-Zugló - OSC Újbuda 17-10

A csoport állása:
1. Szeged 6 pont
2. Szentes 3 pont
3. BVSC 3 pont
4. OSC 0 pont

A gyermek korosztályban kiemelendő a KSI 23-2-es sikere, a Szolnok és a Vasas mérkőzése, ahol 41 (!) gól született (23-18-ra nyert a Vasas), és itt is nyerni tudott a Pécs a Ferencváros ellen, így ezt a hétvégét 2-1-es mérleggel zárta.

Szívós István Országos Vízilabda Gyermek Kupa, 2. forduló:

A-csoport:
AVUS Szombathely - Blamax-Kaposvári VK 9-13
PSN Zrt. Sportiskola - FTC-Telekom 11-8

A csoport állása:
1. PSN Zrt. Sportiskola 6 pont
2. Ferencváros 3 pont
3. Kaposvár 3 pont
4. AVUS 0 pont

B-csoport:
UVSE Hunguest Hotels - Budapesti Honvéd 7-4
PannErgy MVLC - ZF-Eger 12-18

A csoport állása:
1. UVSE 6 pont
2. Honvéd 3 pont
3. Eger 3 pont
4. Miskolc 0 pont

C-csoport:
KSI - Debreceni VSE 23-2
Szolnoki Dózsa - Vasas SC 18-23

A csoport állása:
1. KSI 6 pont
2. Vasas 6 pont
3. Szolnok 0 pont
4. Debrecen 0 pont

D-csoport:
Legrand-Szentes - Szegedi Vízipóló Suli 7-19
BVSC-Zugló - OSC Újbuda 22-9

A csoport állása:
1. BVSC 6 pont
2. OSC 3 pont
3. Szeged 3 pont
4. Szentes 0 pont
A befejezőkört július 29-én rendezik, míg a döntőket augusztus 4-5-6-án.



BENU Férfi Magyar Kupa

ZF-Eger - TVSE Vízilabda Kft

2020. júl. 25. 14:45

BENU Férfi Magyar Kupa

A-Híd VasasPlaket - Honvéd

2020. júl. 25. 16:15

BENU Férfi Magyar Kupa

PVSK Mecsek Füszért - KSI SE

2020. júl. 26. 14:45

BENU Férfi Magyar Kupa

FTC-Telekom - PannErgy-Miskolc

2020. júl. 26. 16:15

Az MVLSZ tisztújító közgyűlése (Fotók: Dobos Sándor)
UVSE női csapat, edzés, 2020.07.20. (Fotók: Dobos Sándor/MVLSZ)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok