Eb 2020: ez igen! Az oroszokat legyőzve nagy lépés a csoportelsőség felé!

2020. január 15. 20:02

A Bíró Attila irányította válogatottunk Kasó Orsolya és Keszthelyi Rita remeklésével, nagy csapatmunkával 9-8-re győzte le Oroszországot. Folytatás pénteken 19 órától Görögország ellen.

Tóth László, az egykori kiváló center (akinek nem kis szerepe van abban, hogy a Gyöngyössy Anikó, Parkes Rebecca centerkettős minőségi szintet képvisel a nemzetközi mezőnyben) feltűnően vidáman hozta a csapat akkreditációs kártyáit a holland-olasz rangadó közepén, letette a zsűri asztal mellé, belepillantott a mérkőzésbe, de minden bizonnyal hamar felmérte, nem érdemes. Nem érdemes, mert egyelőre nem kell foglalkozni a másik csoporttal (Buza Balázs videoelemző úgy is rögzít minden pillanatot), másrészt Bianconi és társai kvázi még nincsenek itt az Eb-n, legalábbis amit a spanyolok és most a hollandok ellen mutattak, az nem hasonlított arra, amire képesek. Persze kérdés, képesek lesznek-e ebből a nihilből valami extrára negyeddöntőben, ki tudja...

No, de visszatérve a mieinkre: miként az említett edzőn, úgy az egész csapaton, Bíró Attilán és a játékosokon sem látszott semmiféle izgalom, úgy volt vele a társaság, dolgozott már annyit, hogy végre valódi tétmeccsen bizonyíthasson. Márpedig az oroszok elleni parti végre valódi vízilabdát ígért.

S lőn! Az első félidő speciel olyan játékot hozott, amely után csak csettinthettünk. Kasó Orsolya elsőrangúan védett, folyamatosan hergelte bele magát a meccsbe. A blokkok előtte extrán működtek, Leimeter Dóra és Keszthelyi Rita keze még emberhátrányban is odaért a lövésre! A hátrányvédekezés amúgy is a kulcsnak tűnt - hiába kapta sorra az orosz válogatott a fórokat, 9/2-nél járt csak. Igaz ugyan, hogy a mi 6/2-es mutatónk sem volta e legjobb, de négy akciógólnak is tapsolhattunk! Emeljük ki Keszthelyi Ritát, aki hármat vágott az első félidőben - ezzel nem mellesleg már 102 Eb-gólnál járt, leelőzve ezzel az eddigi 99-cel csúcstartó Stieber Mercédeszt. De Leimeter Dóra és Gyöngyössy Anikó találata is szívmelengető volt, nem beszélve Vályi Vanda megúszásáról. Akit utána hamar elveszítettünk, ugyanis már harmadik hibapontját jegyezte...
hunruskeszi.JPG
Ami ennél is ijesztőbbnek tűnt, az a harmadik menet első fele. Az oroszok elkezdtek felzárkózni, belőttek két fórt, plusz Bernseva akcióból is eredményesnek bizonyult, így egy csapásra 6-6 állt a táblán. No, de jött  a varázslatos Keszthelyi Rita (102!), egy újabb csodás ejtés - ezzel vettük vissza e vezetést. Szilágyi Dorottya is hozzászólt aztán a meccshez (még jó!), ezzel 8-6-tal mehettünk az utolsó negyedre.

A centerbejátszások sokszor elakadtak, rövidek voltak, vagy éppen a síp maradt néma, Karimova megúszás után szépített, érezhető volt, szoros lesz a vége. Fórban támadtak az oroszok az egyenlítésért, de kivédekezte a csapat - majd előnybe került. Bíró Attila időkérése után a megjátszás jó volt, a hátul sokat robotoló Illés Anna villant támadásban is! Átellenben Gorbunova szépített fórból, mi elrontottunk egyet, de visszaszereztük a labdát. Az utolsó percben jártunk, gólt nem sikerült szerezni, a közönség „Mindent bele!" buzdítással segítette a csapatot. Amely kivédekezte a támadást, majd egy időkérést követően „lenyelte" a labdát, így 9-8-cal óriási lépést tett a csoportelsőség felé! Folytatás pénteken 19 órától Görögország ellen!
hunrusakcio.JPG
34. LEN VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BUDAPEST, DUNA ARÉNA
NŐK
CSOPORTKÖR, 3. forduló
A-CSOPORT

MAGYARORSZÁG-OROSZORSZÁG 9-8 (4-3, 2-0, 2-3, 1-2)
Vezette: Dervieux (francia), Wengenroth (svájci)

Magyarország: Kasó - Máté, Gurisatti, Vályi 1, Parkes, Keszthelyi 4, Garda. Csere: Szilágyi 1, Illés 1, Leimeter 1, Gyöngyössy 1, Rybanska. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Oroszország: Karnaukh - Prokofyeva, Borisova, Gorbunova 3, Serzhantova 1, Simanovich, Ivanova. Csere: Bersneva 1, Karimova 2, Timofeeva 1, Soboleva, Fedotova. Szövetségi kapitány: Alexander Gaidukov