A BL-főtábla küszöbén az OSC

2019. szeptember 21. 20:05

A Nyéki-uszodában Vad Lajos együttese 11-3-ra győzte le a görög Vouligmenit, sok kétség nem férhet ahhoz, melyik az erősebb alakulat.

A mérkőzés első gólját jegyző Szava Randjelovics találatára Basics révén még válaszolni tudott a görög rivális, utána azonban beindult az OSC-henger. A szerb duplája után Lukas Seman lőtt kettőt, majd a második negyedben Nemanja Ubovics, Manhercz Krisztián és Erdélyi Balázs góljaival húzott el 7-1-re Vad Lajos csapata.

Braniszlav Mitrovics 26 percig megőrizte kapuját a góltól, C. Afroudakis 9-1-nél talált be, ami jól mutatja a házigazda erődemonstrációját, egyúttal a felek közötti tudáskülönbséget. A vége 11-3 lett, alig kell izgulni tehát a jövő hét szerdai visszavágót illetően.

Vad Lajos, az OSC edzője: – Úgy gondolom, hogy eldöntöttük a továbbjutást, köszönhetően a fantasztikus kapusteljesítményünknek és a védekezésünknek. Azért a támadójátékkal sem lehetek elégedetlen, elöl is elég attraktívak voltunk. A visszavágót is komolyan vesszük, nem csak nyaralni utazunk Görögországba.

Hrvoje Koljanin, a Vouliagmeni edzője: – Nagyon boldogok vagyunk, hogy ilyen nagyszerű csapat ellen játszhattunk, mint az OSC. Épülőfélben lévő, fiatal csapatunk van, nekünk a főtábla még túl nagy falat, de értékes tapasztalatokat szereztünk, és várjuk a szerdai visszavágót, hogy ismét játsszunk egy jót az OSC-vel.