A Sintez Kazan sem tudta megállítani az OSC-t

2019. szeptember 14. 20:45

Az újbudaiak a német Potsdam csapata után az orosz Sintez Kazan együttesét is magabiztosan győzték le hazai környezetben - Vad Lajos legénysége így már biztosan csoportelsőként várhatja az orosz Dinamo Moszkva elleni, harmadik ütközetet.

Az A-Híd-OSC-Újbuda a Férfi Bajnokok Ligája második selejtezőkörének második mérkőzésén, az orosz rangadóból győztesen kikerülő (14-11) Sintez Kazan ellen ott folytatta, ahol pénteken este a német OSC Potsdam ellen abbahagyta - Vad Lajos csapata hengerelt.

Az első játékrészt Kovács Gergő vezérletével 5-1-re nyerték a hazai medencében pólózó újbudaiak, nagyszünetben pedig már 7-2 állt az eredményjelzőn. A tavalyi ezüstérmes fölénye a második félidőben sem csökkent - ámbár a harmadik etap az oroszoknak sikerült jobban (2-3), az OSC 5-1-es negyedik negyeddel keretbe foglalta a találkozót. Vad Lajos együttese nyolcgólos, 14-6-os sikert aratott a Sintez Kazan csapata felett. Mindez azt jelenti, hogy a fővárosiak csoportelsőként ugorhatnak vízbe vasárnap az orosz Dinamo Moszkva ellen.

„Szinte végig jól játszottunk, ugyan volt egy kis hullámvölgyünk a harmadik negyedben, de utána ismét visszataláltunk a helyes útra. Braniszlav Mitrovics fantasztikusan védett, az egész csapat alázattal küzdött, és a hat kapott gól szerintem önmagáért beszél, pláne egy ilyen, jó játékosokból álló ellenféllel szemben" - értékelt elégedetten az újbudaiak mestere.