26 góllal kezdett az OSC a Bajnokok Ligája selejtezőjében

2019. szeptember 13. 20:49

Vad Lajos együttese magabiztosan győzte le otthon a német Potsdam csapatát, és szombaton az orosz Kazan ellen már ki is vívhatja akár a csoportelsőséget is.

Henger – egyértelmű henger. Így kezdett az OSC hazai medencében a német Potsdam ellen. A 7-0-s első negyedben hat játékosa szerzett gólt, Szava Randjelovics volt az, aki duplázni tudott. A rivális szenvedett a házigazda szorításában, így edzőmeccsé alakult a Bajnokok Ligája-selejtező.

Ezt komolyan vette Vad Lajos együttese, a nagyszünetben 11-2-re vezetett, és térfélcsere után (amikor már Braniszlav Mitrovics helyett Lévai Márton állt a kapuba) is koncentráltan vízilabdázott, így további nehéz percen vártak a vendégekre. Az OSC végül 26 gólig jutott, és szombaton az orosz rangadóból győztesen kijövő Sintez Kazan ellen már az elsőségért játszhat.

"Péntek esti edzésnek jó volt a mérkőzés, rendesen pörögtünk, tettük a dolgunkat az ellenfél erejétől függetlenül. Alázatosan játszottunk, és a játékosok mindent végrehajtottak, amit kértem, talán ez volt a legfontosabb" - értékelt Vad Lajos a meccs után.