Fiú U17-es Eb: csoportelső a magyar fiúválogatott

2019. augusztus 13. 16:40

Székely Bulcsú és Tóth Kálmán tanítványai harmadik csoportellenfelüket, Hollandiát is legyőzték (11-7), így a magyar csapat az élen zárta a csoportküzdelmeket, és a legjobb nyolc között várhatja a folytatást a tbiliszi Európa-bajnokságon.

Fotó: Madaras Norbert

Miként arról beszámoltunk, augusztus 11. és 18. között Grúzia fővárosa, Tbiliszi ad otthont a fiú U17-es Európa-bajokságnak, melyen tizenhat nemzet, a 2002-es korosztály legjobbjai szállnak harcba.
 
A magyar fiúválogatott Szlovákia (18-2), és Szerbia (12-3) után Hollandiát is legyőzte a kontinensviadal csoportküzdelmeinek harmadik, egyben utolsó fordulójában. Ámbár a harmadik minutumban az ellenfél szerzett vezetést, Székely Bulcsú és Tóth Kálmán legénysége rögtön egalizált, az első játékrész végére pedig fordított (2-1). Tanítványaik a folytatásban már nem is engedték ki a kezükből a győzelmet, annak ellenére sem, hogy a hollandok végig kapaszkodtak. Mindez azt jelenti, hogy a magyar csapat csoportelsőként lépett tovább a csütörtöki negyeddöntőbe.
 
Az Európa-bajnokság nyomon követhető: ezen a linken.

Fiú U17-es Európa-bajnokság 
Grúzia, Tbiliszi, 2019. augusztus 11-18. 
Magyarország-Hollandia 11-7 (2-1, 3-1, 2-2, 4-3)
C-csoport, 3. forduló 
Gólszerzőink: 
Lantos 3, Szeghalmi 2, Kevi, Vismeg, Pető, Nyíri, Molnár, Mészáros
(Teljes jegyzőkönyv: itt)
 
További eredmények
Szerbia-Szlovákia 14-4
Horvátország-Németország 5-7
Spanyolország-Franciaország 11-11
Olaszország-Törökország 16-9
Románia-Montenegró 6-16
Grúzia-Görögország 7-18
Oroszország-Málta 14-12
 
A végeredmény
A-csoport: 1. Olaszország 9, 2. Oroszország 6, 3. Málta 3, 4. Törökország 0
B-csoport: 1. Görögország 9, 2. Montenegró 6, 3. Grúzia 3, 4. Románia 0
C-csoport: 1. Magyarország 9, 2. Szerbia 6, 3. Hollandia 3, 4. Szlovákia 0
D-csoport: 1. Spanyolország 7, 2. Németország 6, 3. Horvátország 3, 4. Franciaország 1

További program (magyar idő szerint - Grúziában két órával előrébb járnak) 
 
Augusztus 14., szerda
A 13-16. helyért
9:30 Törökország-Szlovákia (RM1)
11:00 Románia-Franciaország (RM2)
Nyolcaddöntő
12:30 Oroszország-Hollandia (RM3)
14:00 Szerbia-Málta (RM4)
15:30 Montenegró-Horvátország (RM5) 
17:00 Németország-Grúzia (RM6)

Augusztus 15., csütörtök
A 9-12. helyért
8:00 RM3 vesztese-RM55 vesztese (QF1)
9:30 RM4 vesztese-RM6 vesztese (QF2)
Negyeddöntő
11:00 RM4 győztese-Görögország (QF4)
12:30 RM3 győztese-Spanyolország (QF3)
14:00 RM5 győztese-Magyarország (QF5)
15:30 RM6 győztese-Olaszország (QF6)

Augusztus 16., péntek
A 15. helyért

14:00 RM1 vesztese- RM2 vesztese
A 13. helyért
15:30 RM1 győztese-RM2 győztese
A 11. helyért
17:00 QF1 vesztese-QF2 vesztese
A 9. helyért
18:30 QF1 győztese-QF2 győztese

Augusztus 17., szombat
Az 5-8. helyért
14:00 QF3 vesztese-QF5 vesztese (SF1)
15:30 QF4 vesztese-QF6 vesztese (SF2)
Elődöntő
17:00 QF3 győztese-QF5 győztese (SF3)
18:30 QF4 győztese-QF6 győztese (SF4)

Augusztus 18., vasárnap
A 7. helyért
14:00 SF1 vesztese-SF2 vesztese
Az 5. helyért
15:30 SF1 győztese-SF2 győtese
A 3. helyért
17:00 SF3 vesztese-SF4 vesztese
Döntő
18:30 SF3 győztese-SF4 győztese

Az Eb-csapat: 
Kapusok: 
Gyapjas Brendon, Hörömpő Botond 
Mezőnyjátékosok: Eppel Barnabás, Gábor Lőrinc, Kevi Bendegúz, Lantos István, Mészáros Mátyás, Molnár Erik, Nyíri Balázs, Pető Attila, Szabó Bence, Szeghalmi Zsombor, Várkonyi Ádám, Vígvári Vince, Vismeg Zsombor 
Edzők: Székely Bulcsú, Tóth Kálmán. Csapatvezető: Madaras Norbert



MVLSZ oklevélátadó ünnepség és konferencia, 2019.08.07.
18. FINA VILÁGBAJNOKSÁG, CRO-HUN - 2019.07.27. (FOTÓK: DERENCSÉNYI ISTVÁN)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok