Ott vagyunk a nyolc között - jöhetnek az olaszok!

2019. július 20. 9:31

A Bíró Attila által irányította női válogatottunk Új-Zélandot magabiztosan győzte le 17-6-ra, így magyar idő szerint hétfőn 11:30-kor negyeddöntőt vívhat az olimpiai ezüstérmes ellen.

„Kötelező!"

Bíró Attila a mérkőzés előtt nem óvatoskodott, nem dicsérte agyon az ellenfelet feleslegesen, kerek-perec kimondta, hogy csapatától mit vár. Figyelmet, koncentrációt, magabiztos győzelmet, mintegy éles próbát a remélt Olaszország elleni negyeddöntőre.

Nos, az emberhátrányos helyzeteket gyakorolhatta rendesen a magyar válogatott, mert hiába nőtt annak rendje és módja szerint a játék minden elemében ellenfele fölé, a brazil, kubai bírókettős afféle esélykiegyenlítés gyanánt bizony meglehetősen sűrűn állította ki játékosainkat.

Ennek ellenére izgulnunk nem kellett, még akkor sem, ha az első negyedben azért a vártnál talán több hiba csúszott a játékba - most belefért. A tudás- és fizikális különbség, ahogy mentünk előre a meccsen, úgy domborodott egyre jobban ki (a 8-3-as első félidő után 17-6 lett a vége, ezzel köszöntötte a csapat a születésnapos masszőrét, Horváth Ákost), a lőtt gólok szépen eloszlottak a mieink között, mindenki kellő önbizalmat szerezhetett a folytatásra. Mert az bizony jól tudjuk, ennél sokkal nehezebb lesz: hétfőn magyar idő szerint 11:30-kor az olimpiai ezüstérmes Olaszország elleni negyeddöntő következik!

„Nemhogy világbajnokságon, életemben először volt mérkőzésem tájfunban, de ugyanúgy lehoztuk, ahogyan tájfun nélkül tettük volna, realizáltuk a két csapat közötti különbséget. Azért nem volt könnyű mérkőzés, mert brusztos, harcos csapat, ráadásul ilyenkor mindig nehezebben ítélnek az erősebb csapat javára. Duplán meg kellett küzdeni az ítéletekért, azonban így lesz az olaszok ellen is. Az igazi értékmérő hétfőn következik. Mindenképpen, és egyértelműen jobb volt, mintha edzettünk volna két órát, úszunk, lábtempóztunk és gyakorlunk egymás között, szóval hasznos volt” – értékelt a mérkőzést követően Bíró Attila.

NAPI STATISZTIKA
Korábban egyszer játszottunk Új-Zéland ellen a világbajnokságon történetében: 2007-ben, Melbourne-ben 17-7-re nyertünk.

18. FINA VILÁGBAJNOKSÁG, KVANGDZSU
VÍZILABDA
NŐK
A negyeddöntőbe jutásért
ÚJ-ZÉLAND–MAGYARORSZÁG 6–17 (2–4, 1–4, 1–4, 2–5)
Vezette: Florestano (brazil), Menéndez Betancourt (kubai)

ÚJ-ZÉLAND: Milicich – Houghton 2, Doyle 1, McDowell 2, Nicholson, Lemon, McKenty. Csere: Layburn (kapus), Enoka, Carrington, Tobin, Howarth 1, Alsemgeest. Szövetségi kapitány: Angie Winstanley-Smith

MAGYARORSZÁG: Gangl – Szilágyi, Keszthelyi 4, Illés 1, Parkes 1, Vályi V. 2, Leimeter 3. Csere: Magyari (kapus), Gyöngyössy, Rybanska 1, Horváth B., Csabai 1, Gurisatti 2. Szövetségi kapitány: Bíró Attila