24 góllal hangoltunk a spanyolok elleni csatára

2019. július 15. 11:56

Märcz Tamás által irányította férfiválogatottunk 24-4-re győzte le Új-Zélandot. Folytatás szerdán a csoportrangadóval, a magyar idő szerint 4:10-kor kezdődő Spanyolország elleni csatával.

Férficsapatunk is elkezdte!

Az Új-Zéland ellen összecsapás talán mondhatjuk, a célnak tökéletesen megfelelt. Éles, versenykörülmények között mindenki megismerkedhetett a körülményekkel, mindenki úgymond „belőhette" magát, hozzászokhatott a labdához, a bírókhoz, az öltözőkhöz, és a sort folytathatnánk.

A parti előtt Märcz Tamás szövetségi kapitánynak a belgrádi Világliga Szuperdöntőn Kardos Gergely által összeszedett kiállítás miatt valakit nélkülözni kellett: Pohl Zoltán lett az, aki kívülről szemlélte az eseményeket.

Így például azt, hogy Manhercz Krisztián lőtt a 2019-es első vb-gólunkat, Jansik Szilárd ötösből a másodikat, Vámos Márton a harmadikat, Varga Dénes a negyediket, és ugyan kimaradt néhány nagy helyzet, gyorsabb, precízebb, egyértelműen az első pillanatoktól kezdve kidomborodott a mieink erőfölénye. A 4-0-s első negyedre egy 7-1-es etapot pakolt rá a társaság, amely jól használta ki ellenfele támadásbeli könnyelműségeit - az új-zélandiak ugyanis bátran lőttek mindenhonnan, ám miután Nagy Viktor jól állt a lábán, a blokkok is működtek, indulhattak a gyors megúszások. Ezek mellett emberelőnyből Bátori Bence, Zalánki Gergő és Manhercz is gólt jegyzett, illetve egy gyönyörű Mezei Tamás-csavart is láthattunk.

A 11-1-es első félidő után mindkét oldalon kapust cseréltek, azaz nálunk Vogel Soma is bemutatkozhatott. Sok dolga neki sem volt... A 6-2-es harmadik felvonásban úgy kapott két gólt, hogy egyszer kettős előnyben volt vele szemben az ellenfél játékosa, egyszer pedig mi adtunk gólpasszt az előtte álló játékosnak. Amúgy minden ott folytatódott, ahol abbamaradt, és igaz volt ez a záró negyedre is. S miután Angyal Dániel, Hárai Balázs és Sedlmayer Tamás is betalált, elértük, hogy minden mezőnyjátékosunk szerzett gólt a meccsen. A vége 24-4 lett, így férfiválogatottunk is rekordot döntött: az Új-Zéland elleni 2007-es 21-5-öt adta át a múltnak, mint legnagyobb különbségű vb-meccsünk.

„Tetszett, hogy diktáltuk az iramot, hiszen nem tudjuk, akár fontos is lehet a majdani csoportelsőséget eldöntve a gólkülönbség. Jól megoldottuk, hogy két hátvéddel hoztuk le a mérkőzést, sok mindenki felvállalta a védekező szerepet. Brusztos meccs volt, jól reagáltunk arra is, hogy adogatták a kiállításokat, odafigyeltünk az emberhátrányokban. A külső körön könnyebben adták a kiállításokat, olyanok is kipontozódtak, akik nem szoktak – kielemezzük, hogy mi történt, miben kell még jobban odafigyelni. Szinte számszerűen annyira nyertünk, mint a spanyolok Dél-Afrika ellen. Nekik ugyanolyan volt a felkészülésük, nem tudom, mi dönt majd. Talán, ki akarja jobban a győzelmet, ki hibázik kevesebbet, ki lesz az, aki nem szalad bele csapdákba” – értékelt a lefújás után Märcz Tamás szövetségi kapitány.

Ami az első nap férfi krónikájából említést érdemel: csoportunkban Spanyolország - aki ellen szerdán magyar idő szerint 4:10-kor játszik csapatunk! - 23-3-ra győzte le Dél-Afrikát, míg az A-csoportban a több klasszisát otthonhagyó, pihentető Szerbia 10-10-re végzett Montenegróval, a B-ben Horvátország kiütötte 14-4-re Ausztráliát.

18. FINA VILÁGBAJNOKSÁG, KVANGDZSU
VÍZILABDA
FÉRFIAK
Csoportmérkőzések, 1. forduló
C-csoport
Magyarország–Új-Zéland 24–4 (4–0, 7–1, 6–2, 7–1)
Vezette:
An (dél-koreai), Willis (dél-afrikai)

MAGYARORSZÁG: Nagy V. – Varga D. 2, Jansik Sz. 2, Vámos 3, Hárai 1, Sedlmayer 1, Manhercz 3.Csere: Vogel (kapus), Mezei 2, Zalánki 4, Angyal 3, Bátori 3. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

ÚJ-ZÉLAND: Dymond – Newcombe, Small 1, M. Bryant, Pike 2, Sunde, Brown. Csere: Fountain (kapus), Clark 1, Stankovich, Lewis, Potaka, S. Bryant. Szövetségi kapitány: Davor Carevic