Universiade: hatgólos siker Japán ellen

2019. július 05. 18:40

Horváth János és Keszthelyi Tibor tanítványai hatgólos, 18-12-es győzelmet arattak Japán felett az egyetemisták és főiskolások nápolyi olimpiáján.

Fotó: Bors László

Július 3. és 14. között Olaszország ad otthont a 30. Universiade-nak. A Nápolyban megrendezésre kerülő egyetemisták és főiskolások olimpiáján 21 egyetem 105 sportolója képviseli a magyar színeket - köztük 26 vízilabdázóval.
 
Férfiválogatottunk Horvátország után (15-12) Japánt is legyőzte a nápolyi Universiaden. Mihók Attila és Benczur Márton tanítványai vasárnap 15.30-kor ugyancsak Japánnal találkoznak, míg Horváth János és Keszthelyi Tibor legénysége 19.30-kor Olaszországgal csap össze.
 
UNIVERSIADE 2019, NÁPOLY 
B-csoport 
Japán-Magyarország 12-18 (4-7, 3-2, 2-6, 3-3)
Gólszerzők: 
Gyárfás 4, Fejős 3, Várnai 2, Sánta 2, Csacsovszky E. 2, Bencz 2, Burián, Zerinváry, Szatmári
Teljes jegyzőkönyv: itt

FÉRFIAK 
A keret 
Kapusok: Kardos 
Gergely, Szakonyi Dániel 
Mezőnyjátékosok: Bencz Rolf, Burián Gergő, Csacsovszky Erik, Fejős Róbert, Gyárfás Tamás, Pellei Frank, Sánta Dániel, Sélley-Rauscher Domonkos, Szatmári Kristóf, Várnai Kristóf, Zerinváry Lóránd 
Stáb: Horváth János, Keszthelyi Tibor, Bors László 

A csoportbeosztás 
A-csoport:
 Dél-Korea, Egyesült Államok, Franciaország, Nagy-Britannia, Oroszország 
B-csoport: Ausztrália, Horvátország, Japán, Magyarország, Olaszország
 
NŐK 
A keret 
Kapusok: Kiss 
Alexandra, Lekrinszki Gina Petra 
Mezőnyjátékosok: Brezovszki Gerda, Farkas Tamara, Garda Krisztina, Gémes Anett Alexa, Gerendás Matilda, Hertzka Orsolya, Huszti Dóra, Kövesdi Vivien, Kuna Szonja, Máté Zsuzsanna, Mucsy Anna Mandula 
Stáb: Mihók Attila, Benczur Márton, Almási-Szabó Marcella 

A csoportbeosztás 
A-csoport:
 Csehország, Franciaország, Japán, Kanada, Magyarország 
B-csoport: Ausztrália, Kína, Nagy-Britannia, Olaszország, Oroszország



BENU Férfi Magyar Kupa

-

2020. aug. 13. 17:30

BENU Férfi Magyar Kupa

-

2020. aug. 13. 18:50

BENU Női Magyar Kupa

DUE-Maarsk Graphics - BVSC-Zugló

2020. aug. 28. 17:45

Férfi OB I

FTC-Telekom - A-Híd VasasPlaket

2020. aug. 30. 14:00

Férfi OB I

Honvéd - METALCOM SZENTES

2020. szept. 09. 20:00

Férfi OB I

PannErgy-Miskolc - ZF-Eger

2020. szept. 18. 18:00

Férfi OB I

BVSC Zugló - OSC ÚJBUDA

2020. szept. 19. 16:15

Női OB I

HUNGERIT SZENTES - ZF-Eger

2020. szept. 26. 18:45

BENU MK, 3. forduló, 2020.08.08., Hajós-uszoda (Fotók: Kovács Anikó/MVLSZ)
BENU MK, 3. forduló, 2020.08.08., Hajós-uszoda (Fotók: Stuber Sándor/vlv.hu)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok