Diapolo-kupa: felvezető az olaszok elleni meccsre

2019. június 26. 20:32

A Bíró Attila vezette női válogatott a rangos nemzetközi torna első napján az Universiade-ra készülő csapatot 10-5-re győzte le. Csütörtökön az olimpiai ezüstérmes ellen játszik 19:30-tól, a belépés továbbra is ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Az eredmény alakulása
1. negyed: Keszthelyi (akcióból, 1-0). Brezovszki (akcióból, 1-1). Gyöngyössy (akcióból, 2-1). Csabai (akcióból, 3-1).

2. negyed: Máté (emberelőnyből, 3-2). Csabai (emberelőnyből, 4-2). Horváth B. (akcióból, 5-2).

3. negyed: Garda (akcióból, 5-3). Garda (ötméteresből, 5-4). Keszthelyi (ötméteresből, 6-4). Illés (akcióból, 7-4).

4. negyed: Garda (emberelőnyből, 7-5). Keszthelyi (akcióból, 8-5). Gurisatti (ötméteresből, 9-5). Szilágyi (akcióból, 10-5).
A Világliga Szuperdöntője után némi szünet, majd munka, munka, munka - avagy Bíró Attila és stábja érhető okokból alaposan meghajtotta a társaságot. A világbajnoki felkészülés jegyében a Diapolo-kupára külön nem is készült a csapat, ugyanakkor mindenki kíváncsi, hol is tart momentán.

Természetesen a választ nem a torna nyitónapján kapjuk meg, sokkal inkább a csütörtöki, olaszok elleni, illetve a pénteki, hollandokkal szembeni csaták lesznek a mérvadóak. Ezzel még véletlen sem az Universiade-ra készülő válogatottat becsüljük le, de nyilvánvalóan a jobb játékosok a felnőtt-válogatottban szerepelnek. Viszont a Mihók Attila, Benczur Márton kettős által irányította csapat igazolta erejét, érezhető volt a játékosain a bizonyítási vágy - Máté Zsuzsanna és Garda Krisztina is hatalmas gólokat ragasztott az egyébként magabiztos Gangl Edina kapujába.
Az iramot persze a nagycsapat diktálta, más kérdés, sok helyzet maradt kihasználatlanul, amiben a jólk védő Kiss Alexandra is szerepet játszott. Csabai Dóra duplázott két negyed alatt, Gyöngyössy Anikó centergólt vágott, ezek feltétlen a pozitív fejlemények. Mint ahogy az is, hogy amikor kicsit égett a ház, és 5-4-re zárkózott fel ellenfele, gyorsan reagált: Parkes Rebecca ötöst harcolt ki, Keszthelyi Rita belőtte, majd Illés Anna villant.

A záró etapra végleg kidomborodott a fizikális és tudásbeli különbség, 10-5-re győzött a válogatott. Folytatás csütörtökön a Hollandiától 10-8-as vereséget szenvedő Olaszország ellen 19:30-tól.

A Diapolo-kupa keretein belül az utánpótlás-válogatottak számára is rendeznek tornát: az 1. napon Magyarország U15-Hollandia U15 13-10 és Hollandia U16-Olaszország U15 8-7.

A belépés csütörtökre és péntekre is ingyenes, ugyanakkor regisztrációhoz kötött - ezen a linken tud jegyet igényelni!

Diapolo-kupa, nemzetközi női torna
Magyarország-Magyarország Universiade 10-5 (3-1, 2-1, 2-2, 3-1)

Gólszerzők: Keszthelyi 3, Csabai 2, Horváth B., Gyöngyössy, Illés, Gurisatti, Szilágyi, ill. Garda 3, Brezovszki, Máté